מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

יום מעשים טובים.

באילת עושים טוב כל השנה ומשתתפים גם השנה ביום מעשים טובים המתקיים היום (ג' 14.3.23) בארץ ובעולם. עשרות ארגונים, עמותות, חברות, חיילים, בני נוער ומאות תושבים, פתחו את הבוקר במגוון מעשים טובים. יום המעשים הטובים באילת כלל שני מבצעים להתרמת שיער, מבצע התרמת דם ומגוון פעילויות בקהילה למען האוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, אוכלוסיית הקשישים, בני נוער מצדיעים, טיפוח גינות וצביעת בתים ועוד. ראש העירייה – אלי לנקרי פתח את הבוקר במבצע התרמת דם ובמוקדים שונים ברחבי העיר כדי לברך את המתנדבים על עשיית מעשים טובים וזכה לביקור של תלמידי כיתה ה' 1 בבית ספר תל"י הרי אילת, שבאו להגיד לו תודה אחרי שאמור תודה לכבאים ולשוטרים.

 

את בוקרו של היום פתחו מתנדבי המטה העירוני לבטיחות בדרכים בעירייה בשיתוף ארגון רוטרי ובנק דיסקונט שתגברו מעברי חציה וסייעו לילדי אילת לחצות בבטחה. מתנדבי יד רוזה בשיתוף עובדי מחלבות יטבתה ארזו מאות סלי מזון שיחולקו לקראת חג הפסח. חיילי בסיס חיל הים התנדבו במועדון יום לקשיש, במרכז הרב נכותי "מיוחד" ובאריזת סלי מזון. שוטרי מג"ב צבעו וניקו בתים לאזרחים וותיקים חסרי עורף משפחתי. מכינת באר אורה ועובדי תנובה יחד עם להקת המשפחה והמועצה לישראל יפה חברו יחד לשמח את דיירי דיור מוגן יהל 5. תלמידי הישיבה התיכונית "צביה" צבעו וחידשו את הפרגולות בבית החייל. עובדי החברה המרכזית למשקאות צבעו וחידשו דירה של אקי"ם. קבוצת נגריות מהנגרייה של הילה שיפצו את חנות יד שניה. מתנדבים ומועסקים של "מיוחד" – מרכז תעסוקה רב נכותי חידשו את הגינה במרכז ושתלו צמחי תבלין. מתנדבים בבית לאזרחים ותיקים יעניקו לאזרחים ותיקים טיפוח הגוף והנפש. עובדי קצא"א ישפצו חצר בגן ילדים עם צרכים מיוחדים ועוד.

גם בני הנוער המתנדבים במהלך כל השנה התנדבו במוקדים שונים. נוער אילת הצדיע לכוחות הביטחון, החירום וההצלה, נוער הצופים הכינו לוחות מודעות משמחות לכיתת הוותיקות, מועצת התלמידים בתיכון "גולדווטר" התנדבו בבית של סוזן, תלמידי התיכוניים חילקו דוחות חיוביים לנהגים ולעוברים ושבים ועוד. לצד אלה התקיימו בבתי הספר הפסקות פעילות סביב עשיית הטוב ובגני הילדים ביצעו מתנדבי "זהב בגן" פעילות סביב סבלנות ונדיבות. בסיום היום הוזמנו כולם להפנינג טרמפולינות שיחתום בשמחה את היום.

את מבצע התרמת השיער במרכז צעירים הוביל סגן וממלא מקום ראש העירייה – מתן בארי יחד עם צוות המרכז בשיתוף זיכרון מנחם. במסגרת המבצע תרמו שיער 35 ילדות, נערות ונשים באמצעותו ניתן לייצר 6 פאות. מבצע נוסף של התרמת שיער קיימה גם משטרת מרחב אילת בשיתוף זיכרון מנחם לצד מבצע התרמת דם שהובילו מד"א והתקיים גם כן במבנה המשטרה. למבצע נרתמו מספרות אילתיות ביניהן צנזורה ופיני טרבלסי.

יום מעשים טובים, הינו מיזם הדגל של עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, המתקיים זו השנה ה – 17. זהו יום המאחד יותר מ – 108 מדינות לעשייה למען הזולת והסביבה ומאפשר לכל אחד ואחת לעשות טוב בדרך שלו. באילת מובילים את היום אמירה ורננה ממחלקת התנדבות באגף לשירותים חברתיים במינהל שח"ק בעירייה לצד פעילות התנדבותית במהלך כל השנה, במסגרתה מתנדבים באילת למעלה מ – 3,000 תושבים בארגונים, עמותות ופעילויות שונות.

אולי יעניין אותך גם