מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

יום יוצא מן הכלל

חדשות
14.02.2023

יום עבודה יוצא מן הכלל נרשם השבוע (ד') במסדרונות העירייה עם החלפת 30 בעלי תפקידים על ידי בני ובנות אילת עם מוגבלות. האירוע מתקיים זו השנה השנייה כחלק מהמיזם הארצי "פברואר יוצא מן הכלל" שמובילה החברה למתנ"סים, שמטרתו לעודד השתלבות של אנשים עם מוגבלות בקהילה. את ראש עיריית אילת – אלי לנקרי החליף אביאל אוחנה וביחד איתו החליפו תפקידים גם סגני ראש העיר, מנכ"ל העירייה, גזבר העירייה, ראש מינהל שח"ק בעירייה, מנכ"לית רשת המתנ"סים, מנכ"ל תאגיד התיירות, מנכ"ל חכ"א, ויחידות נוספות בעירייה כמו סיירת תיירות, מוקד עירוני, מחלקת בריאות, הבית לעסקים ועוד.

במסגרת חילופי התפקידים, התלווה אביאל אוחנה, תלמיד כיתה י"ב בתיכון ע"ש גולדווטר, אל ראש העיר לפגישות ודיונים בלשכה ואף קיים פגישה אישית עם ראש העיר, בה העלה בפניו רעיונות להגברת שילוב אנשים עם מוגבלות בקהילה. את המנהלים החליפו כאמור תלמידים מבית ספר "אורים" וגם מכיתות משולבות בבתי ספר התיכוניים. עופרה בוארון – מנהלת מחלקת הנוער ברשת המתנ"סים ציינה בהתרגשות, כי בשנה שעברה הוחלפו 17 בעלי תפקידים ואילו השנה בזכות המעורבות והרצון הרב, הוחלפו 30 בעלי תפקידים. ביניהם: קורל שוורץ שהחליפה את מתן בארי – מ"מ וסגן ראש העיר , בניהו דדון החליף את סטס דינקין – סגן ראש העיר, אוריה אבוהב בחליפה את פיליפ אזרד – מנכ"ל העירייה, מאייר ויסנוביץ החליף את ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק ועוד.

במהלך היום נחשפו בני הנוער לעבודת ניהול העיר ובעלי התפקידים נחשפו לעולמם וצרכיהם של בני הנוער עם מוגבלות. עוד כחלק מפעילות "פברואר יוצא מן הכלל" ייערכו בכל אחד מהמתנ"סים והאגפים ברשת, מגוון אירועים משולבים ופעילויות במטרה לעודד ולהעצים שילוב, נגישות, היכרות ושותפות של ילדים, בוגרים ומבוגרים עם מוגבלות בקהילה.

הצטרפות העירייה למיזם הארצי מתיישבת עם פעולות העירייה להגברת המענים והשירותים לאוכלוסייה עם מוגבלות בתוכה מענים חינוכיים ומענים חברתיים לילדים ונוער, שירותים חברתיים לקהילה, מרכז למשפחות, מרכז תעסוקה שיקומי, מרכז ספורט וחברה משולב, תכנית עירונית "אילת לא עוצרת במוגבלות" ועוד.

אולי יעניין אותך גם