מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

יום חילופי שלטון – עשרות בני נוער ליוו בעלי תפקידים מרכזיים בעיר

חינוך
08.06.2021

כ – 50 בני נוער ניהלו היום (ג') את העיר ליום אחד במסגרת יום חילופי שלטון – יוזמה של מועצת נוער עירונית המתקיימת מידי שנה, במסגרתה מחליפים בני הנוער בעלי תפקידים בעיר החל מראש העירייה, מנהלים בכירים בעירייה ובתאגידיה, מפקדי משטרה, בנקים, בית חולים, מתנ"סים, אטרקציות ועוד. המטרה לקיים דיאלוג בין בני הנוער לבין מקבלי ההחלטות בנושאים מהותיים באמצעות למידה מקרוב של בעלי התפקידים השונים בעיר. את ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי החליפה מיכל דרבי – יו"ר מועצת נוער עירונית. היום נחתם בטקס השנתי להענקת אות הפעיל המצטיין לזכרה של נועה תמר בן שמואל ז"ל, שמקיים מידי שנה אגף הנוער ברשת המתנ"סים, במסגרתו קיבלו השנה 34 בני נוער ממסגרות ותנועות הנוער – אות הצטיינות על פועלם.

היום החל במפגש של כל בני הנוער ובעלי התפקידים בחדר הישיבות של עיריית אילת והמשיך בחצי יום בו התלוו בני הנוער לבעלי התפקידים לישיבות, סיורים, תדרוכים ועוד. במפגש הכללי עם בני הנוער עלה שיח על אתגרי הקורונה והשלכותיה. ראש העירייה ציין לשבח את פעילות כלל תנועות הנוער במהלך הקורונה ובכללה עשרות מחוות קהילתיות, ליווי אזרחים ותיקים וניצולי שואה, סיוע בחלוקת מזון, פעילות הפוגה בשכונות ועוד. בתום יום חילופי השלטון נערך שיח מסכם במרכז הנוער "אפסטארס", בו שיתפו בני הנוער את מחליפיהם על החוויה המשותפת והעניקו להם זווית ראייה שונה על העשייה מנקודת מבט של בני הנוער. ראש העירייה ברך את בני הנוער: "תכלית עשייתנו היא לייצר תנאים עם מקדמי הצלחה גבוהים לדור ההמשך על מנת לייצר מנהיגות צעירה שתוביל ותנהיג את העיר" ציין ראש העירייה והוסיף: "העיר אילת התברכה בבני נוער נפלאים ומצמיחה מקרבה מצטיינים בתחומים רבים: בחינוך, בספורט, בתרבות, בצבא, באקדמיה אין לי ספק שמכאן יצאו מנהיגי העתיד של העיר אילת". 

מועצת נוער עירונית פעילה כבר שנים רבות בעיר לצד עשרות מסגרות נוער. במועצה חברים נציגים מכל מסגרות הנוער, בכללן מרכז נוער קולייר, היחידה לקידום נוער, תכנית נט"ע, אפ סטארס – מרכז נוער למנהיגות דיגיטלית, נוער דילר, מרכז הנוער והמוסיקה ווליום, "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער הדתי "בני עקיבא", נוער "אל עמי", תנועת הנוער "המחנות העולים", מד"צים 360 יעלים, נוער "אחריי", תנועת הנוער צופים, נוער המשמר האזרחי, נוער שומרי המפרץ, "אילטבע", נוער יוניסטרים ונוער מעברים במתנ"סים. חברי המועצה מתכנסים אחת לשבוע על מנת לגבש פעילויות לנוער ולהתגבש

יום ירוק

אולי יעניין אותך גם