מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

"יד שניה" באהבה

חדשות
19.12.2022

בחנות קטנה, חנות "יד שניה" מתנדבות באהבה 13 נשים מסורות שההתנדבות אצלן בעדיפות. הן מקבלות לידיהן מתושבי העיר, מהקיבוצים, מבתי המלון ומבתי הספר, בגדים מכל הסוגים ולכל הגילאים, אותם הן דואגות לכבס, לגהץ ואף לתפור במידת הצורך. גם פריטים חדשים נתרמים לחנות, מחנויות שנסגרו או מעודפים. הבגדים בחנות נמכרים במחירים סמליים וההכנסות מכך חוזרות לקהילה. אז אם אתם מרעננים בגדים, הביאו את הישנים והטובים ואם יש לכם זמן פנוי, מוזמנים להתנדב ולקחת חלק בתרומה לקהילה.

חנות "יד שנייה" הממוקמת בסמוך לבית פיליפ מוריי, פועלת באילת כבר למעלה מ – 30 שנים ומהווה זרוע של האגף לשירותים חברתיים בעירייה באמצעות המחלקה להתנדבות. את החנות ניהלה עד לאחרונה צביה קדמי האגדית שפרשה מההתנדבות בגיל 91. לדברי צביה, הייתה החנות ביתה השני. "אהבתי מאוד את החנות ונתתי את כולי מהלב והנשמה" אמרה. את צביה החליפה לאחרונה, ציפי דקל, גמלאית משרד החינוך שהגיעה להתנדב עם פרישתה לגמלאות.

המתנדבות מאיישות את החנות במשמרות, מידי יום ראשון עד חמישי בין השעות 8:30-13:00, וכל מי שנכנס לחנות נהנה מחוויית קנייה נעימה כמו בכל בוטיק אופנתי. בחנות, היצע רחב של בגדים ופריטים המוצעים למכירה, ביניהם: מעילים, ג'קטים, חליפות גברים ונשים, שמלות ערב, גרביים, כובעים, תיקים, חולצות מכופתרות, ג'ינסים, ועוד. הבגדים הניתנים ו/או הנמכרים הם במצב מצוין ומכבדים את המקבלים והרוכשים. הפריטים נמכרים במחירים סמליים הנעים בין 10 ₪ עד 40 ₪ לפריט. במקרים מיוחדים, מפנה האגף לשירותים חברתיים באמצעות העובדת הסוציאלית, משפחות מעוטות יכולת, להם ניתנים הפריטים ללא כל תשלום. בין קהל הלקוחות הבאים בשערי החנות, ניתן גם לראות את תושבי העיר ואורחיה, הנמנים בין חובבי פריטי "יד שנייה". כל הבגדים הנמכרים בחנות למעט הבגדים החדשים הנתרמים מחנויות, עוברים כאמור מיון והתאמה.  בגדי צמר שאינם ראויים לשימוש, מועברים למועדון 60+, שם פורמים את הבגדים וסורגים מהצמר הממוחזר, בגד חדש וראוי לשימוש. הפריטים המחודשים, מועברים חזרה לחנות "יד שנייה" למכירה.

כספי החנות מנוהלים על ידי קרן אילת, כאשר חלק מההכנסות משמש לתחזוקת החנות והיתרה חוזרת כאמור לטובת הקהילה בתיאום עם האגף לשירותים חברתיים בעירייה. כך מדי שנה, תורמת חנות יד שנייה מהכנסותיה לטובת רשת המתנ"סים במסגרת פרויקט "להדליק לכל ילד חלום", מלגות לסטודנטים בני אילת וצרכים מיוחדים בקהילה ועוד.

 

אולי יעניין אותך גם