מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

טיסות פנים לתושבי אילת ב 99 שקלים בלבד

חדשות
09.07.2024

לראשונה בהיסטוריה של העיר אילת, הוכרו טיסות הפנים עבור תושבי אילת כחלק ממערך התחבורה הציבורית, במסגרת תכנית ההסדרה שהוביל ראש העירייה – אלי לנקרי וגובשה בשיתוף משרדי התחבורה והאוצר. החל מהיום (ג'), יוכלו תושבי אילת לטוס למרכז הארץ וחזרה ב-99 ₪ לכיוון. עוד מתוכננת הגברת מספר הטיסות והרחבת שעות הפעילות.

בנוסף למחיר המסובסד העומד כאמור על 99 ש"ח לכיוון, כוללת תכנית ההסדרה גם קיצור תהליכים וזמני התייצבות באמצעות שימוש בכרטיס אלפא וביצוע כרטוס צ'ק אין באתרי האינטרנט של חברות התעופה, ללא צורך בהגעה לדלפק חברות התעופה. עוד כחלק מההסדרה, תהיה הפעילות מנתב"ג קבועה להמראות ונחיתות ותתבצע בטרמינל 1 כולל תחבורת המשך בשעות הבוקר למרכז תל אביב והסעה ישירות מרחבת המטוס לתחנת הרכבת בטרמינל 3 לנוסעים ללא כבודת בטן, זאת ללא עלות נוספת.

על מנת לסייע במימוש ההטבה יש לוודא כרטיס תושב אילת בתוקף, אשר יידרש לזיהוי, כמו גם רישום במערכת אלפא, בעמדות הממוקמות בשדה התעופה ״רמון״ או בטרמינל 1 והזמנת כרטיסים מבעוד מועד. חשוב לציין, כי נדרשת סבלנות עד שהמערך יפעל בצורה מסודרת ויש לפעול בהתאם לדרישות חברות התעופה לזיהוי מלא של הטסים כתושבי העיר.

בנוסף להפעלת הסבסוד מתגבש מנגנון להגברת תדירות הטיסות והדיוק המבצעי בזמני המראה ונחיתה, באופן שיאפשר תכנון זמן יעיל יותר וכן בחינת הרחבת שעות הפעילות.  ההסדרה המלאה שתכלול כאמור הגדלת מספר הטיסות ותדירותן, תושלם גם היא בקרוב.

ראש עיריית אילת – אלי לנקרי: ״ההסדרה שעמלנו עליה במשך שנה שלמה ובראשה ההכרה בטיסות לתושבי אילת כחלק ממערך התחבורה הציבורית היא תשובה היסטורית לאחד מאתגריה הגדולים של אילת ובשורה אדירה שתחבר אותנו למרכז הארץ ותעניק לנו חופש תנועה. אני מבקש להודות לשרת התחבורה – מירי רגב ולשר האוצר – בצלאל סמוטריץ על ההבנה, ההירתמות המקצועית והמשאבים הנדרשים ולמנכ"לי המשרדים, לממשלה שאישרה אותה, למנכ"ל רת"א – שמואל זכאי ולכל העוסקים במלאכה".

 

אולי יעניין אותך גם