מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

חצר מיוחדת למרכז מיוחד באילת

מרכז התעסוקה הרב נכותי "מיוחד" שמפעילה עמותת "יחדיו" עבור האגף לשירותים חברתיים בעירייה, התחדש בחצר משודרגת נעימה ומזמינה. השיפוץ כלל ריצוף החצר מחדש כולל אבנים משתלבות ודק מעץ, גינון,  אזורי עבודה מונגשים וריהוט חצר כולל ערסלים, שולחנות, ספסלי עץ ונדנדות. 

החצר המשודרגת והמיוחדת נחנכה השבוע (ב') במעמד ראש העירייה – אלי לנקרי ומנכ"ל עמותת יחדיו – יאיר באר, ובהשתתפות באי המרכז שהיו נרגשים מהמעמד. הטקס בניצוחו של מנהל המרכז – מאיר אליהו והצוות, נפתח בשירתם המרגשת של מקבלי השירות בליווי המדריכה. בהמשך נשאו ברכות ראש העירייה, מנכ״ל החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) שביצעה את העבודות ומנכ״ל יחדיו שהודו על שיתוף הפעולה הפורה והביעו הערכה ופרגון לאנשי המרכז. בעמותת יחדיו ציינו, כי בתקופה של חוסר אונים וכאב, טוב היה לפגוש את טוב הלב שקיים במרכז "מיוחד" באילת.

את העבודות ביצעה כאמור החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) עבור עיריית אילת באמצעות הקבלן דני ולדמן מ"נתן ולדמן ובניו בע"מ", איציק – עץ על עבודת נגרות נהדרת, דני אלקיים על הגינון ושגיב שרון על הפיקוח. תכנון החצר נעשה בהתאמה והלימה למצבים הרפואיים שתוארו על ידי צוות המקום. במקום הוקמה כאמור גינה לימודית, פינות ישיבה, ריהוט גן בייצור מותאם (לא תעשייתי) ומקומות אירוח לאירועים קטנים של המקום. עוד במקום נעשו עבודות גינון כולל מזרקת מים, מתקנים מותאמים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, הצללות, הסדרת כניסה, חניות והנגשת כלל החצר.

כיום, מגיעים למרכז "מיוחד" כ-90 מקבלי שירות, הזוכים למעטפת רחבה הכוללת מפעל מוגן, מעון יום טיפולי סיעודי ותעסוקה נתמכת לבוגרים מגיל 21 ומעלה בעלי מוגבלויות. לצד אלה יוכלו כולם גם ליהנות מחצר משודרגת וריהוט איכותי מונגש.

אולי יעניין אותך גם