מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

חמישה כוכבי יופי לאילת

חדשות
03.01.2022

גם השנה זכתה אילת בדירוג הכוכבים המרבי בתחרות הארצית "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה" לשנת 2021. התחרות בחסות המועצה לישראל יפה, משרד הפנים ומרכז שלטון מקומי, מדרגת את הרשויות בישראל המעניקות את איכות החיים הטובה ביותר לתושבים ודואגות לאיכות הסביבה. ראש העירייה – אלי לנקרי ברך את צוותי העירייה על העשייה ואת תושבי העיר על שותפות אמיתית לקידום איכות החיים וחזות פני העיר ואמר: "יופי קסום ועשייה גדולה זיכו אותנו שוב בתחרות קריה יפה. אילת ללא ספק יפה עם תעודות".

העיר אילת המשתתפת כבר 16 שנים בתחרות הארצית, זוכה שנה אחר שנה בדירוג הכוכבים המרבי (5 כוכבי יופי) ובשנה שעברה זכתה בפעם השלישית בעשור האחרון גם בדגל היופי – אות הניתן לערים ויישובים מצטיינים. עוד בזכות ההתמדה, זכתה אילת במהלך השנים גם באות "עשור של הצטיינות" ובאות הצטיינות נוסף כאחת מארבע הרשויות שמשקיעות הכי הרבה  באיכות החיים של תושביהן ובפעילות למען הקהילה.

 דירוג הכוכבים המרבי הוענק לעיר בזכות טיפוח, שיפור פני העיר, שמירה על  איכות חיים וסביבה מקיימת. במהלך סיורי ועדת השופטים הושם דגש על המרחב היישובי, אמצעים לשירות הציבור, נגישות, מוקדי שירות ציבוריים, התייעלות אנרגטית ושמירה על איכות הסביבה. עשרות צוותי המתנדבים של המועצה לישראל יפה ערכו סיורים גלויים וסמויים ברשויות המקומיות השונות וביישובים השונים, בהם נבדקו מגוון פרמטרים. לאחר שקלול כלל הדיווחים, נבחרו הזוכים בכל אחת מן הקטגוריות – עיר גדולה, עיר בינונית בגודלה, עיר קטנה, מועצה מקומית, מועצה אזורית -הנהלה ויישוב במועצה אזורית.

תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה הנערכת בחסות המועצה לישראל יפה, משרד הפנים ומרכז השלטון המקומי, הינה אחת מהבולטות ביותר שבתחרויות המועצה לישראל יפה. היא נערכת מדי שנה החל משנת 1993 ומשתתפות בה ערים, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות וישובים במועצות אזוריות, המתמודדות על קבלת כוכבי היופי של המועצה, כל אחת לפי סיווגה. המועצה לישראל יפה היא עמותה ציבורית הפועלת לקידום איכות החיים בישראל באמצעות שמירה על כל מרכיבי סביבת החיים ובמיוחד בהיבטים של טיפוח ערכי הנוף והאסתטיקה הסביבתית, בדגש על חזות הסביבה העירונית.

אולי יעניין אותך גם