מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

חילופי שלטון: בני נוער ניהלו את אילת ליום אחד

חדשות
17.05.2022

כ – 50 בני נוער ניהלו היום (ג') את העיר אילת ליום אחד במסגרת יום חילופי שלטון בסימן מנהיגות, יוזמה של מועצת נוער עירונית המתקיימת מידי שנה, במסגרתה מחליפים בני נוער בעלי תפקידים בעיר החל מראש העירייה, מנהלים בכירים בעירייה ובתאגידיה, מפקדי משטרה, כב"ה, בית חולים, מתנ"סים, אטרקציות, רשות הטבע והגנים, נמל ועוד. המטרה לקיים דיאלוג בין בני הנוער לבין מקבלי ההחלטות בנושאים מהותיים באמצעות למידה מקרוב. את ראש העירייה – אלי לנקרי החליפה יו"ר מועצת נוער עירונית – טל הנגבי. כמיטב המסורת, ייחתם היום בטקס השנתי להענקת אות הפעיל המצטיין לזכרה של נועה תמר בן שמואל ז"ל, שמקיים מידי שנה אגף הנוער ברשת המתנ"סים, במסגרתו יקבלו 38 בני נוער ממסגרות ותנועות הנוער – אות הצטיינות על פועלם.

היום החל במפגש של כל בני הנוער ובעלי התפקידים בחדר הישיבות של העירייה והמשיך בחצי יום בו התלוו בני הנוער לבעלי התפקידים לישיבות, סיורים, תדרוכים ועוד. במפגש הכללי עם בני הנוער עלה שיח על הידברות והקשר בין בני הנוער והשיתוף שלהם במערך קבלת החלטות. ראש העירייה ציין לשבח את בני הנוער ופעולות ההתנדבות שהם מקיימים לאורך כל השנה ואת תרומתם לקהילה בתוך מסגרות הנוער בהן הם פועלים. יו"ר מועצת הנוער העירונית – טל הנגבי הודתה לראש העירייה על ההזדמנות וביקשה מכלל המשתתפים למצות את היום כמה שיותר "זהו יום חג עבורנו בו יש לנו הזדמנות להציג את החלומות שלנו ביום המהווה גשר בין עולם המבוגרים לנוער". ראש העירייה ברך את בני הנוער ואת טל וציין "יש לנו נוער ערכי ואיכותי שלוקח חלק בכל כך הרבה מסגרות נוער, תורם לקהילה ושותף לעשיה חברתית מרגשת ואנחנו גאים על כך".

עוד במסגרת יום חילופי השלטון, התקיימה ישיבה בלשכת ראש העירייה יחד עם נציגי הנוער, בה הציגו את הפעילות המתוכננת לקראת הקיץ כולל יריד כישרונות צעירים של בני נוער מקומיים, שיתקיים לראשונה באוהל הקיץ המתקיים במסגרת תכנית "קיץ בטוח". בנוסף מתוכננת שבת באוהל כחלק מחיבור לנוער הדתי.

מועצת נוער עירונית פעילה כבר שנים רבות בעיר וחברים בה נציגים מכל מסגרות הנוער ובתי ספר התיכוניים בעיר. בין מסגרות הנוער: נוער קולייר, היחידה לקידום נוער, נט"ע, אפ סטארס, נוער דילר, נוער ווליום, "כנפיים של קרמבו", "בני עקיבא", "אל עמי", "המחנות העולים", מד"צים 360 יעלים, נוער "אחריי", צופים, המשמר האזרחי, שומרי המפרץ, "אילטבע", יוניסטרים, נוער מעברים ועוד.

אולי יעניין אותך גם