מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

חילופי מהנדסים באילת

בניה
09.09.2021

לאחר 7 שנים שכללו תכנון כולל לעיר אילת, החל מתכנית מתאר חדשה לעיר, עבור דרך תכניות אסטרטגיות לרצועת החוף והמרחב הימי, לב העיר, השכונות הוותיקות, אזור התעשייה הישן, שדה התעופה המתפנה ועד לרצועת המדבר העוטפת את העיר, מסיים מהנדס העיר – אינג' אסף אריכא את תפקידו ופונה לשוק הפרטי. את אסף יחליף מי ששימש כאדריכל העיר אילת ומנהל אגף תכנון במינהל ההנדסה בעירייה, משך 13 שנים – אדריכל ישראל חיון.

בשנים האחרונות עוברת העיר אילת מהפכה של ממש בתחומי הבינוי והפיתוח, החל מחתימה על הסכם גג לבניית 10,000 יחידות דיור ועוד 6,000 חדרי מלון חדשים כולל תוספת חדרים במלונות קיימים, פתיחת שדה התעופה הבינלאומי ע"ש "רמון" בצפון העיר, תכנון ופיתוח שטח שדה התעופה המתפנה המשתרע של שטח של 800 דונם בטבורה של העיר, תכנית לפיתוח רצועת המדבר, התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות ובלב העיר ותכנית לפיתוח רצועת החוף מטאבה לעקבה. כמהנדס העירייה בשבע השנים האחרונות הוביל אינג' אסף אריכא תהליכים משמעותיים של בינוי, פיתוח ותכנון בכל מעגלי העיר ותכניות אסטרטגיות להתחדשות עירונית בשכונות הוותיקות, למבני הציבור, להתחדשות אזור התעשייה הישן, לפיתוח מרכז העיר ולפיתוח מושכל ורגיש של ממשקי העיר עם הים והמדבר – הנכסים האסטרטגיים של העיר.

בדיון האחרון של ועדת המליאה לתכנון ובניין עיר, שהתקיים בשבוע שעבר (ד') התבצעה החלפה רשמית של המהנדסים. בדברי הפרידה מהמהנדס היוצא – אינג' אסף אריכא, אמר ראש העירייה – אלי לנקרי: "עשייתך הרבה והמשמעותית מיצבה את העיר אילת כעיר תיירות יפה ומובילה, שנהנים בה תושביה וכל הבאים בשערה. אין ספק שבעשייתך הרבה, הטבעת חותם משמעותי בעיר ואת פירות עשייתך נראה גם בשנים הבאות". למהנדס הנכנס – אדריכל ישראל חיון, הוסיף ראש העירייה, כי התשתיות כפי שיצר אותן המהנדס היוצא הן מצוינות והניסיון שלו כמי שהיה אדריכל העיר 13 שנים, יסייעו לו להמשיך ולקדם את העיר אילת מול יזמים ומשקיעים, בבינוי, בפיתוח ובתכנון וכך גם בשירות לתושבי העיר. גם סגנית ראש העירייה – עו"ד סימה נמיר המשמשת כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה ברכה את השניים להצלחה.

אסף אריכא שנפרד בימים אלה מהעיר אילת אמר בהתרגשות: "אילת נכנסה לי עמוק ללב. זו עיר שהיא יהלום, העיר הכי מיוחדת בארץ". בדבריו הודה על האפשרות לקדם תהליכים משמעותיים בעיר אילת וציין, כי מינהל ההנדסה בעירייה הוביל בשנים האחרונות תכניות יוצאות דופן בקנה מידה ארצי. "אני גאה בהישגים שהגענו אליהם" אמר בסיפוק וברך באותה נשימה על בחירתו של ישראל חיון שמכיר את התהליכים והיה שותף להם ומעל הכל חי ונושם את העיר אילת. ישראל חיון הוסיף בצנעה, כי התשתית הראויה שהשאיר אחריו קודמו – אסף אריכא יסייעו לו ללא ספק להגשים את כל החלומות שלו עבור העיר. "רק מתוך נשמה עושים עשייה אמיתית" אמר.

אולי יעניין אותך גם