מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

חילוף שלטון מיוחד

חדשות
15.02.2022

עיריית אילת הפועלת כל העת להרחיב את המענים והשירותים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, הצטרפה לקמפיין הארצי "פברואר יוצא מן הכלל" של החברה למתנ"סים וביצעו "חילופי תפקידים" בין הנהגת העיר לבין אנשים עם מוגבלות. את ראש עיריית אילת – אלי לנקרי החליף עידו רז וביחד איתו החליפו תפקידים גם סגני ראש העיר, מנכ"ל העירייה, גזבר העירייה, ראש מינהל שח"ק בעירייה, מנכ"לית רשת המתנ"סים, מנכ"ל תאגיד התיירות, מנכ"ל חכ"א ויחידות נוספות בעירייה כמו סיירת תיירות, מוקד עירוני, מחלקת בריאות, הבית לעסקים ועוד. במהלך היום נחשפו בני הנוער לעבודת ניהול העיר ובעלי התפקידים נחשפו לעולמם וצרכיהם של בני הנוער עם מוגבלות.

יום עבודה יוצא מן הכלל נערך השבוע (ג') בעיריית אילת ורשת המתנ"סים כאשר עשרות בני נוער עם מוגבלות החליפו ליום אחד את בעלי התפקידים השונים בעיר. כאמור מדובר ביוזמה במסגרת קמפיין "פברואר יוצא מן הכלל" של החברה למתנ"סים הארצית, לעידוד השתלבות של אנשים עם מוגבלות בקהילה, במסגרתו נערכים במרכזים הקהילתיים ברחבי הארץ מאות רבות של אירועים משולבים ופעילויות. בפתח הדברים ציין ראש העירייה – אלי לנקרי "פברואר יוצא מן הכלל הוא חודש משמעותי וחשוב ברמת הפרט והקהילה המחדד את חשיבות השילוב והשוויון בחברה. יחד עם זאת עלינו להתבונן על האחר בגישה מקבלת, נגישה ומשלבת בכל אחד מחודשי השנה".

במסגרת חילופי התפקידים בשלטון המקומי, התלווה עידו רז אל ראש העיר לפגישות ודיונים בלשכה ואף קיים פגישה אישית עם ראש העיר, בה העלה בפניו רעיונות להגברת שילוב אנשים עם מוגבלות בקהילה. את המנהלים החליפו כאמור תלמידים מבית ספר אורים וגם מכיתות משולבות בבתי ספר התיכוניים.

טל בסכס – מנכ"ל החברה למתנ"סים: "החברה למתנ"סים כארגון החברתי הגדול בישראל, מחויבים להמשיך במאמצים לשינוי ולהביא להשתלבות ילדים, בני נוער ומבוגרים עם מוגבלות בכל קהילה, בכל חברה ובכל מקום – מחויבים להוביל את השינוי ולאפשר לכל אדם מקום שווה בקהילתו. חשוב שנזכור שכולנו 'גם וגם', בכל אחד מאיתנו יש מגוון של תכונות, עוצמות וחוזקות, וכך גם אנשים עם מוגבלות ושאף קהילה אינה שלמה אם לא כל הפרטים בה מרגישים ויודעים שהם חלק מהקהילה, ושיש להם השפעה."

את האירועים לציון חודש פברואר המיוחד מלווה קמפיין חברתי בכיכובם של אנשים עם מוגבלות הכולל סרטון שיוקרן בערוצי הטלוויזיה ויופץ במדיה החברתית, שילוט על גבי אוטובוסים וכן "קמפיין חוצות" דיגיטלי תחת הכותרת "היי, אני פה!" במטרה להצביע על הצורך להנכיח אנשים עם מוגבלות במרחב הציבורי. הקמפיין קורא להצטרפות לאירועים השונים בכל רחבי הארץ.

 

אולי יעניין אותך גם