מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

המשל"ט העירוני ערני גם בים

חדשות
25.07.2023

ערנות של צוות מוקד המצלמות שמפעיל משל"ט העירייה, הובילה לעצירה של דייג לא חוקי בשמורת הים הדרומי. באירוע שארע בשבוע שעבר, זיהתה אינגריד מצוות המוקד, מספר אנשים עם חכות על גשר בחוף הדרומי. המוקדנית יצרה קשר מיידי עם מנהל רט"ג אילת אשר שלח למקום פקח בליווי ניידת משטרה. החשודים שנתפסו בשעת מעשה, נקנסו והדגים הועברו למחקר במעבדה הימית במכון הבינאוניברסיטאי באילת.

ביום שבת לפנות בוקר בשבוע שעבר, זיהתה המוקדנית במצלמה מתנייעת (360 מעלות) הממוקמת בטיילת הדרומית, מספר אנשים עם חכות. פקח רשות הטבע והגנים קיבל את הדיווח, הגיע למקום והקפיץ ניידת משטרה לסיוע באירוע. ברשות הטבע והגנים ציינו, כי הפקח זיהה מספר חשודים עם מספר חכות. התבצע חיפוש בכלים של החשודים ונמצאו מספר דגים מוגנים האסורים בדיג במפרץ אילת בכלל ובשמורה בפרט, ביניהם דגים מסוג שורי וממשפחת הדקריים. החשודים נקנסו כאמור והדגים הועברו למחקר במעבדה הימית במכון הבינאוניברסיטאי באילת.

לדברי חן טופיקיאן מנהל שמורת האלמוגים: ״שיתוף הפעולה עם העירייה באמצעות משל״ט העירייה שעובד 24/7 מעלה את המודעות לאירועי דייג לא חוקי רבים, שליית ערכי טבע ועבירות נפוצות אחרות שמסייעות לנו במקרים רבים למנוע את הפגיעה בערכי טבע, לעצור ולטפל במבצעי העבירות״. 

משל"ט אילת המנוהל על ידי אגף חירום וביטחון בעירייה, מפעיל כאמור את מוקד המצלמות המרכז מערך של כ – 400 מצלמות ברחבי העיר וגם את מערך לחצני המצוקה המותקנים בגני ילדים ובאגף לשירותים חברתיים. מטרת המשל"ט לקיים הערכות מצב של האירועים הנצפים ולהפעיל כוחות תגובה בהתאם כמו גם לצמצם נזקי ונדליזם, להוות כלי עזר לטובת יחידות העירייה לאכיפת חוקי עזר עירוניים והצגת תמונת מצב לאירועי ביטחון וחירום בזמן אמת, לטובת מתן מענה מהיר של גורמי האכיפה וכן תיעוד המסייע לחקירת המשטרה.

צוות המוקד מוכיח ערנות תמידית ומרבית האירועים מזוהים בזמן אמת על ידי המוקדנים ומועברים מיידית לטיפול גורמי הפיקוח והאכיפה בעירייה ו/או על ידי גורמי הביטחון, החירום וההצלה.

אולי יעניין אותך גם