מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

שעות רחצה בחופים המוכרזים בשעון קיץ –  ימים א-שבת  0900-1700  |  ערבי חג , שבתות וחגים – 0900 -1700

המזרקה המוזיקלית במתכונת שעון קיץ בימים ג' ה' שישי ושבת שני מופעים :20:30 |  21:30
אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

המורה של המדינה תרמה את הפרס לטובת התמודדות עם אלימות

חדשות
18.11.2021

עליא ואדי קדאח, מורה ומחנכת בבית ספר התיכון ע"ש "גולדווטר", זכתה בתואר "המורה של המדינה" לשנת 2021, אחת משש בכל הארץ. את הפרס על סך 15,000 ₪ תרמה עליא למרכז "מצמיחים" – עמותה הפועלת להפחתת אלימות בבתי הספר על ידי הכשרת מורים, סדנאות לתלמידים, הרצאות להורים ועוד. התכנית פועלת גם באילת. ראש העירייה – אלי לנקרי וחברי מועצת העיר הודו לעליא על הצטיינותה והביעו הערכה רבה על פועלה לטובת מיגור האלימות. 

עליא המלמדת כבר 7 שנים בבית ספר התיכון ע"ש גולדווטר הומלצה בחום על ידי תלמידיה והוריהם, בזכות הערך המוסף שהיא מביאה לדבריהם ובזכות האמונה בכל אחת ואחד מתלמידיה. עם קבלת הפרס כינסה עליא את תלמידי הכיתה והודיעה להם על הכוונה לתרום את הפרס. ביחד איתם הוחלט כאמור לתרום את הפרס למרכז "מצמיחים" איתם עובדת עליא כבר שלוש שנים לטובת התמודדות עם אלימות. במהלך שנים אלה מיישמת עליא לדבריה את השיטות והכלים של "מצמיחים" ורואה את השינוי בתלמידים.

השבוע הוזמנה עליא לישיבת מועצת העיר כדי להודות לה על הדרך ועל הכבוד שהביאה לעיר עם קבלת התואר "המורה של המדינה" ועל תרומת הפרס למטרה כה נעלה. ראש העירייה אמר לעליא: "חברי המועצה ואני גאים בך ובגישה החינוכית שאת מייצגת. אנו רואים בפועלך דוגמה ומופת, ומייחלים לכך שאנשי החינוך כולם יעשו כל שלאל ידם, לטפל באומץ ובחכמה באלימות הגוברת" באותה נשימה עדכן ראש העירייה, כי בימים אלה מגבשת מערכת החינוך, תכניות עבודה שיתנו מענה מיידי לעלייה באלימות ובמצוקות התלמידים. "אנו מחויבים לשים את כל כובד משקלנו בנושא זה ולפעול לכך שכל ילד וילדה, תלמיד ותלמידה, אנשי חינוך וצוותי מינהלה יחושו בטוחים ורצויים, במוסדות החינוך ומחוץ להם" אמר ראש העירייה. 

אפרת זקס – מנהלת התיכון ע"ש "גולדווטר" הודתה לחברי המועצה על ההערכה וציינה בהתרגשות, כי עליא שהוכשרה על ידי מרכז "מצמיחים", היא מורה המצמיחה את תלמידיה לערכים, למיצוינות אישית ולמצוינות בהישגים. "בעזרתה אנו זוכים לזרעים של נחת" אמרה אפרת וציינה, כי בזכות תרומתה של עליא יזכו כל מורי בית הספר לסדנה מטעם מרכז "מצמיחים". תרומתה של עליא הוקדשה ברובה על ידי מרכז "מצמיחים" לטובת התמודדות עם אלימות במגזר הערבי ולמימון הכשרות למורים.

אולי יעניין אותך גם