מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

הורחב מעגל התנועה החוצה את שטח שדה התעופה

חדשות
09.07.2024

שטח שדה התעופה הישן של אילת משנה את פניו עם פארק הטרמינל בחלקו הדרומי הכולל  אטרקציות ומתחמי מופעים שחלקם כבר ממוקמים ושכונת מגורים שנבנית בחלקו המרכזי. כדי להבטיח את אלה הולכות ונשלמות גם עבודות התשתית. כחלק מעבודות אלה, הסתיימו העבודות להרחבת מעגל תנועה רחב שיסייע בצמצום עומסי התנועה במסגרת תנופת הבנייה והסדרי התנועה שמקדמת העירייה. 

בעבודות שנמשכו מספר שבועות הושלמה כאמור הרחבת כיכר הרחובות דרבן / קאמפן כחלק ממכלול עבודות המבוצעות לטובת הקמת "רובע השדה" שיכלול שכונת מגורים ומלונות בחלקו הצפוני של שדה התעופה המתפנה. הכיכר מחברת בין כביש הרוחב הצפוני החוצה את שטח שדה התעופה לבין רחובות דרבן וקאמפן. במסגרת העבודות שבוצעו על ידי חברת י. לרר הנדסה בע"מ בתכנון ובניהול ביצוע של גדיש חברת להנדסה בע"מ באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) בע"מ, פורקה הכיכר הישנה ובוצעו עבודות תשתית רחבות כולל הנחת תשתיות חדשות של חשמל, מים, ביוב, תקשורת וניקוז לטובת רובע השדה.

הכיכר החדשה נבנתה כדו מסלולית המתחברת לכביש העתידי ממנו יסתעפו כבישי רוחב שמתחברים לכביש 90 מתוך השכונה ומצפון לה. הכביש החדש יהיה דו נתיבי דו מסלולי והוא יאפשר זרימה חלקה של תנועה בציר מרכזי של אזור התיירות בעיר. עוד כחלק מהפיתוח באזור הכיכר תוכננו מדרכות, שבילי אופניים, רצועות גינון וחניות לרווחת התושבים ואורחי העיר.

בשנה הקרובה יימשכו עבודות פיתוח הכבישים והמדרכות בתוך וסביב השכונה בהתאם להתקדמות היזמים שבונים בשטח.

 

אולי יעניין אותך גם