מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

הבית לתושווים

לראשונה באילת – מועדון חברה וספורט משלב 

אילת מתחדשת במועדון חברה וספורט משלב ראשון מסוגו, המותאם לא.נשים עם וללא מוגבלות. המועדון הקהילתי שהוקם על ידי עמותת נגישות ישראל ועיריית אילת, נקרא Access – הבית לתושווים. המתחם הממוקם באזור התעשייה כולל חללים חברתיים, חדר כושר עם מתקנים מותאמים וגינה חברתית. רבקה טביב אזולאי המנהלת את מרחב אילת והערבה מטעם עמותת נגישות והובילה את הקמת המועדון אמרה בהתרגשות: "התושבים ללא מוגבלות הופכים להיות מקבלים והתושבים עם מוגבלות הופכים להיות שווים". גם המחירים לחדר כושר במתחם יהיו שווים לכל נפש. 

טקס חנוכת המתחם התקיים בשבוע שעבר (ה') במעמד ראש העירייה – אלי לנקרי, מנכ"לית עמותת נגישות ישראל – מיכל רימון ורני בנימיני ממייסדי העמותה ובהשתתפות עשרות רבות מתושבי אילת עם וללא מוגבלות הלוקחים חלק בפעילות העמותה. את האירוע הנחה עו"ד יורם שילה, תושב חדש באילת, נשוי ואבא ל-2, עיוור מלידה. במהלך הטקס, ברך ראש העירייה – אלי לנקרי את רבקה ואת הנהלת העמותה על הגשמת החלום ועל דרך משותפת להנגשת העיר אילת לרווחת תושבי העיר והנופשים בה, עם וללא מוגבלות. ״עשייתכם נותנת הזדמנות שווה לכולם״ אמר ראש העירייה וציין גם את הפעולות שמובילה העירייה בנחישות לטובת נגישות כולל הנגשת החופים, ומענים חינוכיים ושירותים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים.

המועדון הקהילתי שיופעל על ידי עמותת נגישות ישראל, ממוקם ברחוב הדייג 5 באזור התעשייה ומשתרע על שטח של 200 מ"ר כולל ארבעה חללים מעוצבים, מאובזרים ומותאמים. שני החללים החברתיים ישמשו למפגשים חברתיים ומפגשי העצמה והם מצוידים בפינות ישיבה נעימות ונוחות וגם במערכת VR למציאות מדומה בתחום הנגישות. שני חללים נוספים ישמשו לכושר וספורט. חלל אחד מיועד לאנשים עם מוגבלות מגיל 7 וכולל מתקנים מותאמים כמו יוגה כיסאות גלגלים, פילאטיס ומכשירי TRX מותאמים. החלל השני כולל 8 מתקני כושר מותאמים לעם וללא מוגבלות לגילאי 14 ומעלה. בנוסף מציע המקום גינה חברתית למפגשים משלבים. במתחם יפעלו מדריכי כושר מוסמכים ויתקיימו גם מפגשי העצמה והדרכה. לצד המענים לקהילה לרבות מנויים לחדר כושר וכחלק משיתופי הפעולה, ייתן המקום מענים יזומים לקהילה עם מוגבלות בתיאום האגף לשירותים חברתיים בעירייה ואגף החינוך, לרבות ילדים עם אוטיזם ומוגבלות שכלית התפתחותית.

עמותת נגישות ישראל הפועלת כבר כמעט עשור באילת, מקדמת פעילות ספורט משלב במרחב כולל קבוצות הליכה וקבוצות רכיבה, בהן פעילים כ – 150 ילדים, נוער ומבוגרים עם ובלי מוגבלות. לצד זאת מקיימת העמותה פעילות חינוכית וקהילתית לקידום תחום הנגישות ולהעלאת המודעות כולל הפעלת סיירת נגישות בה פעילים למעלה מ – 40 תושבים מתנדבים.

אולי יעניין אותך גם