מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

שעות רחצה בחופים המוכרזים בשעון קיץ –  ימים א-שבת  0900-1700  |  ערבי חג , שבתות וחגים – 0900 -1700

המזרקה המוזיקלית במתכונת שעון קיץ בימים ג' ה' שישי ושבת שני מופעים :20:30 |  21:30
אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

בתי גידול לדגים

חדשות
15.03.2022

6 בתי גידול לדגים הושקעו היום (ג') בחוף הצפוני של אילת. ברוח חג הפורים נבנו בתי הגידול בצורת מסכות הכוללות חורים המאפשרים כניסה ויציאה של הדגים. את בתי בגידול יצר סטודנט במגמת הביולוגיה והביוטכנולוגיה הימית באוניברסיטת בן גוריון באילת והם הושקעו בסיוע מצילי תחנה 3 בחוף הרודס בסמוך לשובר הגלים.

מפרץ אילת שהוכתר מבין המפרצים היפים בעולם משופע בשוניות אלמוגים מרהיבות ובמגוון רחב של דגים ויצורי ים אחרים. אלמוג בן נתן – סטודנט במגמת הביולוגיה והביוטכנולוגיה הימית באוניברסיטת בן גוריון באילת ביצע בשיתוף ד"ר נטלי צ'רניחובסקי המנהלת את המעבדה בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, ניסוי שתכליתו לייצר בתי מחסה לדגים בסמוך לשובר הגלים של חוף הרודס. במסגרת הניסוי הם יצרו ביחד 6 מבנים מבטון וברוח פורים עיצבו אותם בדומה למסכות ואלה הושקעו כאמור על ידי מצילי חוף 3 בסמוך לשובר הגלים ובעומק של כ 3 מטרים.

פרופ' נדב ששר מאוניברסיטת בן גוריון ציין שהתפיסה בבסיס הרעיון היא לשלב בין פעילות האדם לבין הסביבה. בתי המחסה נועדו לסייע בהגברת המגוון הביולוגי במפרץ. ניסוי דומה שרשם הצלחה התבצע על העמודים במזח 1 של חוף קצא"א, עליהם נבנו מרפסות המשמשות כאמור כבתי גידול.

 

אולי יעניין אותך גם