מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

בשורה כפולה לעיר אילת: משרד האוצר אישר סל הטבות

חדשות
07.01.2024

בצל המלחמה ועל רקע השלכותיה על העיר אילת, אישר משרד האוצר סל הטבות לעיר הכולל הארכת מתווה הפיצויים רק לעסקים באילת לחודשים ינואר פברואר, תקציב מיוחד בסך 50 מיליון ₪ לעידוד התיירות, העסקים והכלכלה המקומית ובשורה נוספת לתושבי אילת: טיסות פנים במחיר של תחבורה ציבורית. 

סל ההטבות סוכם בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר (חמישי) בין שר האוצר – בצלאל סמוטריץ לבין ראש עיריית אילת – אלי לנקרי, כפגישת המשך לשיחות שקיימו השניים ולדיונים שהתקיימו במשרד האוצר ובוועדת הכספים. כאמור על רקע מיוחדותה של העיר אילת והשלכות המלחמה על מצבה הכלכלי ולאחר שתמכה ועדת הכספים פה אחד במתווה סיוע  מיוחד לעיר אילת, יאריך משרד האוצר את מתווה הסיוע לעסקים בעיר אילת לחודשים ינואר פברואר. גם מתווה החל״ת יוארך בהתאם. אלה יאפשרו לעסקים באילת וגם לתושבי אילת לעבור את החורף הקרוב לאחר שבוטלו טיסות, כנסים, פסטיבלים ואירועי ספורט בינלאומיים בעקבות המצב הביטחוני.

בנוסף אושר תקציב של 50 מיליון ש״ח לעיריית אילת לטובת עידוד תיירות לאילת כחלק מחיזוק העסקים והכלכלה המקומית. חלק מהתקציב יופנה לטובת שיפוי ארנונה עבור חודשים נובמבר דצמבר, בכפוף לאישור שר הפנים ובהתאם להוראות הדין. עוד כולל הסל גם הטבה לתושבי אילת,  במסגרתו אישר כאמור שר האוצר בתיאום משרד התחבורה את סבסוד טיסות הפנים לאילת וממנה במחיר של תחבורה ציבורית. 

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳: "אילת היא עיר ואם בישראל הכוללת גם ענף תיירות נרחב ומשמעותי ובתקופה זו העיר עוברת אתגרים לא פשוטים, כל זה לצד אירוח נדיב ורחב של תושבי העוטף והדרום בבתי המלון שבה. החלטתי על שורת צעדים רחבה ומשמעותית שתסייע לעיר, לתושבים ולבעלי העסקים שבה לצלוח את התקופה הזו ולהמשיך לפרוח להתפתח ולפתח את אילת עוד שנים רבות קדימה. אני מודה לראש העיר ידידי אלי לנקרי על שיתוף הפעולה״.

ראש עיריית אילת, אלי לנקרי: ״אנו מביאים היום בשורה גדולה לעסקים באילת ולתושבי העיר, אשר יסייעו לצלוח את המשבר שעוברת העיר בעקבות המלחמה וכן בשורה גדולה לכל תושבי העיר בקביעת מחיר טיסת הפנים ארצית לראשונה כתחבורה ציבורית. אני מודה לשר האוצר על הבנתו את מיוחדותה של העיר ושל האתגרים עימם היא מתמודדת ועל תמיכתו בעיר אילת בשעה המיוחדת הזאת״.

בדיון השתתפו וסייעו לגיבוש המתווה, ירון גינדי נשיא לשכת רואי החשבון בישראל, מנכ״ל משרד האוצר, מנהל רשות המסים, סגן מנהל אגף התקציבים במשרד האוצר, מנכ״ל עיריית אילת והפרויקטור מטעמה, שרון בן עזרא.

אולי יעניין אותך גם