מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

בית ספר חב"ד בית ספר חזק

חדשות
19.12.2022

בית ספר חב״ד הוותיק קלט לאחרונה לשעריו המחוזקים את התלמידים הנרגשים, שלמדו בחודשים האחרונים מחוץ לכותליו עד לסיום העבודות לחיזוק ושדרוג המבנה בעלות כוללת של 10 מיליון ש״ח, כחלק מעבודות לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה שמבצעת העירייה.

באירוע חנוכה מרגש ורב משתתפים לבש בית הספר בשבוע שעבר (ד׳) חג והשמחה היתה רבה. תושבי אילת בהמוניהם, ובראשם רב העיר – הרב הדאיה וראש העירייה – אלי לנקרי, חברי מועצת העיר , מנהלת אגף החינוך – מירי קופיטו, מנהלי בתי ספר ועוד, באו לשמוח עם בית ספר חב"ד ביום חגו, עת חנוכת הבית לאחר שדרוגו ובנייתו מחדש.

במסגרת הפרוייקט לחיזוק מבנים מפני רעידת האדמה ועקב גילו המופלג של בית הספר, נחפרו כל יסודות בית הספר הרעועים ונוצקו חדשים כולל תמך מכל סביבות שרשרת המבנים. מנהלת בית הספר – הרבנית לאה אייזנבך סיפרה בהתרגשות, כי בית הספר נבנה כמעט מחדש על כל מערכותיו, חשמל, מים, ניקוז ותקשורת. הריצוף, הקירות, החלונות והדלתות חודשו ובעצם אין פינה בבית הספר שלא חודשה בעלות כוללת של קרוב לעשרה מליון שקל. גם מגרש הספורט ומבנה המדעים שמעליו חודש וצופה לבלי הכר.

באירוע חנוכת בית הספר, שכלל גם הפנינג חנוכה לתושבי העיר אילת, השתתפו כ 600 איש, ביניהם 220 תלמידי בית הספר הנרגשים ובני משפחותיהם, שנהנו מתוכנית עשירה ומגוונת כמו דוכני מזון והפעלה, קרקס אפריקאי וכמובן טקס הפתיחה שכלל דברי ברכה מאישי הציבור, סרטון מהווי בית הספר ומקהלת הילדים הבית ספרית.

ראש העירייה – אלי לנקרי, שלמד בצעירותו בבית הספר, בירך את המנהלת הרבנית לאה אייזנבך ואת הצוות החינוכי מעומק ליבו ואמר, כי המקום הזה קרוב לליבו כיון שהוא למד בו בשנותיו הצעירות והוא יעשה את כל אשר ביכלתו לחזק את בית הספר ולתמוך בו בכל הנדרש. רב שכונת השחמון – הרב אייזנבך שמלווה את ביה"ס ברך אף הוא. אישי הציבור העלו על נס את פועלו המבורך של בית הספר ואת ייחודו בכך שהוא מאגד בתוכו את כל רבדי האוכלוסיה בהרמוניה נפלאה וברוח חב"ד המחברת את כולם כמשפחה אחת סביב ערכי היהדות לצד למידה איכותית וחתירה להשגים גבוהים בלימודים.

אולי יעניין אותך גם