מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

ביקור שר החינוך באילת

חדשות
26.10.2023

שר החינוך – יואב קיש הגיע לביקור בן יומיים בעיר אילת כדי לעמוד מקרוב אחר המענים החינוכיים הניתנים לאלפי הילדים שנקלטו באילת מיישובים שפונו. במסגרת הביקור נפגש היום (חמישי) שר החינוך עם ראש העירייה – אלי לנקרי ועם צוותי החינוך של אילת והודה להם על ההיערכות וההתגייסות העירונית האדירה, על המענים החינוכיים שניתנו מהיום הראשון על ידי צוותי החינוך של אילת ועל התרומה המשמעותית לחיזוק החוסן הלאומי. 

כידוע, מארחת העיר אילת כבר מהשבוע השני ללחימה למעלה מ – 60,000 תושבים שפונו והתפנו, מתוכם למעלה מ – 10,000 ילדים. מתחילת הלחימה ועד לקבלת סיוע ממשרדי הממשלה פעלה עיריית אילת בעזרת הצוותים המקצועיים להעניק מענים מיידים הן בתחום הרגשי נפשי בעזרת עובדים סוציאליים ופסיכולוגים חינוכיים והן בתחום החינוך על ידי צוותי החינוך של אילת כולל הקמת מוקדי חינוך בבתי המלון שהופעלו על ידי גננות ומנהלות בתי ספר ומענים של חינוך בלתי פורמלי שניתנו על ידי צוותים של המתנ"סים הקהילתיים באילת.

משום ההיקפים הגדולים באילת כעיר הקולטת הגדולה במדינה, החלה לפעול השבוע באילת, מינהלת חינוך ייעודית, שהוקמה בהנחיית השר ונקבע מודל לימודים בהובלה של מחוז דרום, לפיו ילמדו תלמידי הקדם יסודי של יישובי חבל אשכול בתוך בתי המלון ותלמידי היסודי ילמדו במתחם חינוכי במבנים יבילים בשטח שהקצתה העירייה במתחם החניה הגדול במבואות אילת. תלמידי שדרות שפונו לאילת לומדים במוסדות חינוך באילת, גני ילדים ובתי ספר, במשמרת ב' (14:00-18:00). בנוסף על מנת לתת מענה גם לתלמידים מיישובים מפונים המתארחים בבתי תושבים ובדירות שכורות ברחבי העיר, מאפשר אגף החינוך במינהל שח"ק בעירייה לקבל שיבוץ לגן או לבית ספר הסמוך לאזור המגורים. "משרד החינוך מחויב לכל המשאבים הנדרשים לצורך מתן מענים חינוכיים לתלמידי העוטף ויישובי הדרום שפונו מבתיהם לאילת. כוח אדם, תקציבים ומבנים יבילים על מנת לאפשר לילדים ולתלמידים חזרה מהירה לשגרת לימודים בחירום, ככל האפשר" אמר השר.

ביקור שר החינוך נפתח אתמול (ד') במרכז פסג"ה בעירייה שם התקיים דיון מקצועי של צוותי אגף החינוך ומינהל שח"ק בעירייה יחד עם צוותי מחוז דרום של משרד החינוך ומינהלת החינוך שהקים משרד החינוך בעיר אילת. היום השתתף השר בהערכת מצב יומית שמקיים ראש העירייה יחד עם כוחות הביטחון והצוותים המקצועיים וקיבל סקירה מכל הגורמים על הפעולות העירוניות מהיום הראשון כולל מוקד סיוע עירוני, אתר אינטרנט ייעודי, מוקדי סיוע רגשי ונפשי, מוקדים חינוכיים, מוקדי הפוגה, מוקדים לאיסוף וחלוקת תרומות ועוד. בנוסף קיבל השר סקירה ביטחונית על הכוננות והמוכנות הגבוהה והביע שוב בהערכה רבה על ההתגייסות של אילת למאמץ המדיני לחיזוק החוסן הלאומי.

 

אולי יעניין אותך גם