מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

ביקור פיקוד העורף

מפקד פיקוד העורף, אלוף רפי מילוא הגיע היום (ד׳) לאילת יחד עם מפקד מחוז דרום של פיקוד העורף, אל״ם שגיא ברוך. במסגרת ביקורם נפגשו עם ראש העירייה – אלי לנקרי, בנוכחות מפקדי נפת אדום של פיקוד העורף ובהמשך נפגשו עם קהילות המפונים מהמועצה האזורית אשכול השוהים בעיר.

הביקור באילת נפתח בפגישה של המפקדים עם ראש העירייה ועם נפת אדום בפיקודו של אל״ם (מיל׳) שמוליק יחזקאל. בפגישה סקר ראש העירייה בפני המפקד את האתגרים עמם מתמודדת העיר אילת על רקע המלחמה לצד שיתופי פעולה יוצאי דופן בין העירייה לבין נפת אדום וכוחות הביטחון, החירום וההצלה. ראש העירייה הודה בדבריו לכל כוחות הביטחון במרחב שמעניקים כולם יחד מעטפת הגנה מרבית לעיר. עוד קיבל המפקד סקירה ממפקד נפת אדום על הפעילות באילת הן לטובת תושבי העיר והן למען תושבי היישובים המפונים ותיאר בפניו את שיתוף הפעולה המיוחד הקיים באילת בין העירייה לבין הנפה לרבות המאמצים המשותפים להשאיר את אילת כמרחב ירוק לאורך כל ימי הלחימה.

עוד בדיון עלה עניין המקלטים, לרבות חשיבה לבחינת שילוב אמצעים טכנולוגיים שיסייעו בפתיחה וסגירה של המקלטים הציבוריים. סקירה בעניין הזה נתן אילן חדידה – מנהל אגף חירום וביטחון בעירייה שעדכן את המפקד בדבר הפעילות שביצעה העירייה לפינוי וניקיון כ – 400 מקלטים פרטיים לצד פתיחת 90 מקלטים ציבוריים.

מפקד פיקוד העורף שיבח את כל הגורמים על ההירתמות למאמץ הלאומי תוך חיזוק העורף וציין לשבח את שיתוף הפעולה יוצא הדופן של הרשות עם המחוז והנפה, וארגוני החירום בעיר.

אולי יעניין אותך גם