מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

ביקור השרה להגנה הסביבה באילת

חדשות
02.03.2023

השרה להגנה הסביבה – עדית סילמן ביקרה השבוע (ד') בעיר אילת יחד עם הנהלת המשרד ומחוז דרום ונפגשה עם ראש העירייה – אלי לנקרי ונציגי איכות הסביבה בעיר כדי לדון במענים ובצרכים בתחום. במסגרת ביקורה שמעה השרה שלושה נאומים של ילדי אילת בתחומי הסביבה אותם נאמו במסגרת התחרות העירונית "הנואם הצעיר".

בפתח הדיון ובטרם דנו הצדדים על נושאי סביבה שמעה כאמור השרה את ילדי אילת מדברים באהבה על הסביבה. סמיר סנגל מבית ספר "אלמוג" נאם על אהבת הארץ, העיר אילת והסביבה, עידו קסטל מבית ספר חב"ד נאם על משבר האקלים ושקד בוקר מבית ספר "יעלים" נאם על אהבת האמת והאדמה. השלושה התמודדו בתחרות העירונית "הנואם הצעיר" שמקיים ארגון רוטרי בשיתוף אגף החינוך בעירייה והוזמנו על ידי ראש העירייה להציג את נאומיהם בפני השרה. השרה שהתרגשה מדברי הילדים אמרה: "בני הנוער והצעירים הם מבשרי השינוי ואנו סומכים עליכם שתובילו את העולם שלנו למקום טוב יותר".

במסגרת הדיון המקצועי סקר ראש העירייה בפני השרה את האתגרים וההזדמנויות של אילת ואת כיווני ההתפתחות שלה בדגש על הפעולות לגיוון מקורות התעסוקה, עצמאות אנרגטית, פרויקטים של האיחוד האירופי ועשייה סביבתית ענפה שזיכתה את אילת להיכלל כאחת מ – 112 ערים בעולם שישתתפו בתכנית הורייזן של האיחוד האירופי ואשר יהפכו עד 2030 למאופסות פליטו פחמן כחלק מהתמודדות עם משבר האקלים.

אסף אדמון – מנהל היחידה הסביבתית בעירייה סקר בפני השרה את הפרויקטים עם האיחוד האירופי ונתן כדוגמא את פרויקט ברלין במסגרתו נבחרו בית ספר באילת ובאילות אשר יהפכו לעצמאים אנרגטית. עוד קיבלה השרה סקירה בעניין החינוך הסביבתי, פעולות המיחזור שמיקמו את אילת בין הערים המובילות בארץ במיחזור, שמירה על מפרץ אילת ואיסור השימוש בחד פעמי, שומרי המפרץ ומשמר החופים, טיפול בפסולת בניין וקידום הקמת מתקן קצה לפסולת המתיישב עם פעולת המשרד לקדם הקמת מתקנים כאלה ברחבי הארץ.

השרה שנמנית בין תומכיה המובהקים של אילת וסייעה מתוקף תפקידה הקודם כיו"ר ועדת הבריאות לקדם את שירותי הבריאות בעיר כולל הבאת מכשיר MRI לעיר אמרה: "אילת הינה פנינה מבחינת הטבע שלה והמשאבים. יחד עם העירייה נתכנס לאתגרים הסביבתיים בעיר ובכלל".

אולי יעניין אותך גם