מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

בחירות לראשות העיר אילת

חדשות
21.06.2021

עם השבעת מאיר יצחק הלוי לכנסת ישראל, ימלא את מקומו כראש עיריית אילת, אלי לנקרי המכהן כסגנו וממלא מקומו ב – 18 השנים האחרונות. בהתאם לחוק הרשויות המקומיות בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם תשל"ה 1975 סעיף 24א(ב)(1), צפויות הבחירות לראשות העיר אילת להתקיים ביום ג' האחרון שלפני תום 60 הימים מיום התפטרות ראש העירייה, שנכנסה לתוקף ביום השבעתו לכנסת (16.6.21). עם החלת תפקידו כממלא מקום ראש העירייה אמר אלי לנקרי: ״אני מקבל עליי את התפקיד ביראת כבוד ונרתם אליו מתוך תחושת שליחות, אחריות ובביטחון מלא. אין לי ספק כי ההיכרות העמוקה שלי עם אתגרי העיר והניסיון הרב שצברתי עם השנים יסייעו בידי לנווט את העיר לצמיחה ולהצלחה. אמשיך לפעול סביב השעון כדי להבטיח לתושבים עיר איכותית ונגישה, שירותית ומתקדמת, אשר תשרת את כולנו בכל תחומי החיים ותהווה עבורנו מקור לגאווה״. 

אלי לנקרי, בן למייסדי העיר אילת, נשוי לנעמי, אב לשלושה (עידן, נתנאל ושירי) וסב לאחד עשר נכדים. בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול. בוגר לימודי ספנות ונמלים באוניברסיטת חיפה.

שימש כמנהל חברת דיזנגוף (חברת הספנות צים) באילת במשך 12 שנים. מכהן כסגן וממלא מקום ראש עיריית אילת משנת 2004. הוביל במהלך השנים את תחומי הכלכלה, התיירות, התעסוקה, החדשנות, עיר חכמה ועוד. משמש כיו"ר תאגיד התיירות העירוני, יו"ר דירקטוריון המנהלת המשותפת של עיריית אילת ומועצה אזורית חבל אילות, יו"ר הוועדה לבטיחות בדרכים ויו"ר הוועדה לשמירה על הפטור ממע"מ.

עם כניסתו לתפקיד לפני 18 שנה הוביל את ההבראה הכלכלית של העירייה וחילץ אותה מפשיטת רגל ומחדלות פירעון. במהלך כהונתו, פעל לקדם את התיירות ולהשביח את המוצר התיירותי, לקדם שירותים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, לקדם יזמות וחדשנות כחלק מגיוון תעסוקתי, לקדם את תחומי עיר חכמה, יזמות, חדשנות ועוד. בין היתר יזם והוביל את הקמת האב אילת המרכז ליזמות, המכון להתפתחות הילד, הפארק המרכזי והמזרקה, קריית הספורט ועוד פרויקטים רבים. עוד הוביל אלי את הפיכת אילת לעיר ספורט בינלאומית. מוביל את התכנית לעצמאות אנרגטית ואת תחומי החדשנות והעיר החכמה. מוביל את הרחבת וגיוון מקורות התעסוקה ואת התכניות החדשות בתחום הביוטכנולוגיה הימית, הלוגיסטיקה, הסחר החופשי ועוד. הוביל ביחד עם ראש העירייה היוצא את התכניות הגדולות של העיר, שדה התעופה, הרכבת, כביש הערבה ותכנית השער הדרומי.

על התקופה הקרובה אמר אלי לנקרי: "בשנים האחרונות מתמודדת אילת עם אתגרים רבים, בהם אתגרי תחבורה גדולים ומשמעותיים, אתגרי גיוון מקורות תעסוקה, אתגר הגדלת התיירות לעיר, אתגר סגירת שדה דב ויישום החלטות הממשלה בעקבות זה וכמובן אתגר משבר הקורונה – האתגר הגדול ביותר שחוותה אילת. לצד האתגרים הגדולים יש לאילת הזדמנויות אדירות שאני מתכוון לפעול בנחישות מול הממשלה החדשה על מנת לנצלן ולמצות את הפוטנציאל האדיר של העיר אילת למען תושבי העיר והנופשים בה".

אולי יעניין אותך גם