מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

באילת מגלים רגישות לנגישות

חדשות
19.01.2022

העיר אילת הפועלת כל העת לקדם שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, מציעה באמצעות העירייה, תכנית עירונית לתעסוקה שווה, נגישות במוסדות ציבור, בפארקים וגם במפרץ אילת. בנוסף מקדמת העירייה בשיתוף עמותת נגישות ישראל הפועלת גם באילת, הקמת מועדון חברתי כושר וספורט משלב, ראשון מסוגו בעיר. השבוע רתמה העמותה את הקהילה ובשיתוף פעולה עם רשת המזון "רמי לוי" מתקיים בימים אלה מבצע התרמה מקומי, במסגרתו תורמים בקופה 10 ₪ לטובת פעילות העמותה באילת. 

אלי לנקרי – ראש עיריית אילת שביקר השבוע בסניף "רמי לוי" ביחד עם מתנדבי העמותה הודה למנהל הסניף – שמעון דנינו על ההירתמות ולרבקה טביב אזולאי על הובלת פעילות העמותה באילת. "שילוב כל האוכלוסיות בחברה הוא נר לרגלנו ומהווה ביטוי לחוזקה של הקהילה. עיריית אילת פועלת רבות ליצירת שוויון הזדמנויות בכל תחומי החיים, מגלה רגישות רבה לנגישות ומעמיקה את המעורבות לשיפור איכות החיים של אנשים עם מוגבלות. לצדם פועלים מתנדבים רבים וקהילה חמה שנרתמת לכל מטרה וזו ההזדמנות לומר לכולם תודה".

עיריית אילת הרואה חשיבות רבה בהגברת הנגישות פועלת בשנים האחרונות להנגיש מוסדות ציבור, מעברי חציה, תחנות אוטובוס, חופי ים וגם הנגשת השחייה במפרץ אילת על ידי כיסאות ציפה שממוקמות בסוכות ההצלה ומוצעות לשימוש חופשי. לצד אלה הוקם פארק נגיש בשכונת השחמון ושודרג פארק הספורט בשכונת צאלים עם מתקנים חדשים מונגשים. עוד כחלק מפעולות העירייה, פועלת כבר שנתיים התכנית העירונית "אילת לא עוצרת במוגבלות", במטרה לקדם תעסוקה לאנשים עם מוגבלות באילת לצד פעולות למיצוי זכויות ושירותים נלווים. התכנית מתמקדת במתן מענים לאוכלוסייה מקומית המונה כ- 4,000 אנשים עם מוגבלות המוכרים בנכות בביטוח לאומי וגם כאלה אשר אינם מוכרים, כולל מתן מידע נגיש אודות מיצוי זכויות ושירותים בקהילה, פיתוח ההון האנושי והכשרות מקצועיות, גיוון תעסוקתי מותאם, הגעה למאגר רחב של מעסיקים, הוספה ושיפור השירותים הקיימים בעיר ועוד.

עוד כלק משיפור הנגישות הרחיבה בשנים האחרונות עמותת נגישות ישראל את פעילותה באזור והקימה מרחב פעילות באילת ובערבה המקיים פעילות מגוונת כולל הדרכות עובדים, פעילויות חינוכיות וקהילתיות, יעוץ וליווי נגישות למגזר העסקי, קמפיינים של מודעות והסברה ועוד. כחלק מהפעילות, הקימה העמותה בהובלת רבקה טביב אזולאי – המרכזת את הפעילות באילת, סיירת נגישות עירונית המורכבת מקבוצת מתנדבים עם וללא מוגבלות, אשר מובילים ביחד תהליכים לקידום הנגישות בעיר. עוד במסגרת שיתוף הפעולה בין העירייה לבין העמותה, פועלת קבוצת "הולכים ביחד אילת" המורכבת מאנשים עם וללא מוגבלות שנפגשת אחת לשבוע למגוון פעילויות, קבוצות של רכיבת אופני טנדם ועוד.

עוד במסגרת שיתוף פעולה עם האגף לשירותים חברתיים בעירייה, ייפתח כאמור בקרוב מועדון חברתי כושר וספורט משלב ראשון מסוגו בעיר. לטובת פעולות אלה נרתם כאמור סניף "רמי לוי" למבצע התרמה מקומי שכל הכנסותיו קודש לפעילות עמותת הנגישות באילת. "העירייה תומכת ומשתפת פעולה לטובת הקהילה ובנוסף יש באילת קהילה מדהימה עם ערבות הדדית ואנחנו רואים את זה בזכות ההירתמות של סניף "רמי לוי" ובזכות התושבים הרבים התורמים באהבה בקופות" אמרה רבקה טביב אזולאי והזמינה את התושבים להמשיך ולהיות שותפים בהתנדבות, בתרומה ובשאר הפעילויות.

 

אולי יעניין אותך גם