מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

באילת הולכים על חופים נקיים

חדשות
06.12.2021

כ – 200 תושבים, בני נוער וצוללים לקחו חלק ביום שישי האחרון (3.12) במבצע הארצי לניקיון הים והחופים, שהובילה היחידה האזורית לאיכות הסביבה בעירייה בשיתוף ארגוני סביבה והגופים הירוקים. עשרות ק"ג של פסולת נאספו מהים ומהחופים, בתוכה בדלי סיגריות, בקבוקים, שקיות ניילון, חד פעמי, צמיגים ועוד. "מרגש כל פעם מחדש לראות את תושבי אילת שומרים באהבה על הטבע והסביבה" אמר בסיפוק ראש העירייה – אלי לנקרי, שהשתתף גם הוא. עוד הצטרפו למבצע חה"כ מאיר יצחק הלוי, סגני ראש העיר וחבר המועצה – שמוליק שלם המשמש כיו"ר הועדה העירונית לאיכות הסביבה.

זו השנה השנייה בה לוקחת העיר אילת חלק באירוע הלאומי, שמוביל פורום ערי החוף בישראל ביחד עם כל הגופים הירוקים. לאורך כל רצועת החוף התפרסו המתנדבים וביצעו את פעולות הניקיון וכן את פעולות ההסברה לאורך החוף. ההסברה התמקדה במספר תחומים, ביניהם: החשיבות בשמירה על ניקיון הים והחופים, הפסקת השימוש בכלים חד פעמיים, שקיות ניילון וקשים, במיוחד כעיר הראשונה שהובילה חקיקה בנושא, השלכות בדלי הסיגריות בים ובחופים, שמירה על שונית האלמוגים ועוד.

כאמור כ – 200 תושבים גדולים וקטנים לקחו חלק במבצע הניקיון. חברי עמותת הסביבה מדבר וים אילת בשיתוף עם ילדי / נכדי חברי העמותה, ביצעו הסברה בחוף הצפוני בנושא בדלי הסיגריות. אליהם הצטרף צוות צוללים בראשותו של אביב לוי, המנהל המדעי של המצפה התת ימי, אשר הוציאו גם פסולת מהים. התחנה למניעת זיהום ים בשיתוף עם מתנדבי אקו אושן התמקמו בחוף אקווה ספורט, וגם ערכו סיורים בתחנה. עוד השתתפו כ- 60 בני נוער של תנועת הנוער "שומרי המפרץ" ו- Up Stars שניקו בחופים הצפוניים ביחד עם מדריכי החברה להגנת הטבע, ועסקו בהסברה בנזקי הפלסטיק והכלים החד פעמיים בים ובחופים. במקביל התקיים על ידי רשות הטבע והגנים מבצע ניקיון בשמורת האלמוגים, בהשתתפות חניכי המכינה של באר אורה, בני נוער מהערבה וחיילי חיל הים, לצד הקרנת סרטונים ופעילויות הסברה. עוד השתתפו כ – 70 מתנדבים של ארגון we sea וצוותים של העירייה מאגף ים וחופים וסיירת תיירות.

גם ארגון הצלילה SSI בישראל בשיתוף 40 צוללים, חלקם הגיעו לאילת במיוחד, לקחו חלק וביצעו ניקיון תת ימי בחוף הצפוני. בנוסף היו גם צוללים מתנדבים בחוף הדרומי שהתרכזו במבצע הניקיון בחופים מול מועדוני SSI באילת, מרינה דייברס, כפר הצוללים, סנובה, אקווה סטאר ופלמה. בנוסף כ – 20 מתנדבי עמותת "סיירת החוף" ביחד עם מועדון צלילה "פלמידה" בשיתוף חיל הים ביצעו צלילה ניקיון במסגרתה הוצאו כטון וחצי צמיגים שהועברו למחזור על ידי חברת ת.מ.צ מחזור צמיגים.

ראש העירייה – אלי לנקרי ברך את כל הגורמים השותפים וציין: "משאבי הטבע של אילת ביניהם מדבר רחב המוקף בהרי אדום, מפרץ ים סוף היחיד בארץ שהוכתר מבין היפים בעולם, והשמש שזורחת כל השנה, הם אבן שואבת למיליוני נופשים מהארץ ומהעולם. הם משמשים כמתקני ספורט טבעיים לאליפויות אירופה ועולם בענפי שחיה, טריאתלון ועוד ומשמשים כר פורה למחקר ופיתוח בתחומי הביולוגיה והביוטכנולוגיה הימית וכן לאנרגיה בת קיימא. זו הסיבה שאנו מצווים לשמור עליהם ובהתאם לכך אנו פועלים בשיתוף הגופים הירוקים".

אולי יעניין אותך גם