מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אירוע הדלקת נרות במעמד אשת נשיא המדינה ורננה גומא יעקב יחד עם בניה שחזרו משבי החמאס

חדשות
14.12.2023

רננה גומא-יעקב, אימם של אור ויגיל שחזרו משבי החמאס הערב באירוע הדלקת נרות, במתחם "חוסן ילדינו" באילת: "כד השמן של החטופים אזל שמנו מזמן – גברים, שחלקם פצועים, שבחרו להקים משפחות ולגדל ילדים על גבול עזה נתנו אמונם במדינת ישראל שתגן עליהם והיא כשלה ובגדה בהם וממשיכה לבגוד"

  • מדבריה של רננה גומא-יעקב הערב לאחר שהיא ובניה, אור ויגיל, הדליקו נר של חנוכה מול מאות מתושבי אשכול ושדרות: "אין משימה דחופה יותר או חשובה יותר מלהשיב את כל החטופים והחטופות הביתה. בימים אלה מאז נסגרה הדלת על עסקת החטופים, אנחנו נלחמים בחושך במקום להגביר את האור" (דבריה המלאים בהמשך ההודעה)
  • את האירוע חתם היזם החברתי רוני דואק, שהוציא לפועל את מיזם "חוסן ילדינו" ואמר: "חומה ומגדל 2023 היא תקומתנו המחודשת בארץ ישראל ואותה נוביל יחד איתכם. מיד אחרי השבת הארורה של ה-7 באוקטובר, יצאנו לדרך שיתופים וציונות 2000 במבצע 'חוסן ילדינו' באותה תחושה של מחויבות ודחיפות של החלוצים והחלוצות משנות השלושים"
  • "חוסן ילדינו" הוא מיזם חברתי בעלות של עשרות מיליוני ₪ שהוציא לפועל היזם החברתי רוני ודואק, בשיתוף ארגוני החברה האזרחית "שיתופים" וציונות 2000" שמטרתו שיקום חוסנם האישי של כ-10 אלף ילדים ובני נוער משדרות ואשכול. במסגרת המיזם הוקמו עבורם 2 מרכזי ענק באילת ובים המלח הפועלים כל השבוע מבוקר ועד ליל, עם מתחמי טיפולים ופנאי

היום (יום ד') נערך אירוע הדלקת נרות חגיגי למאות מתושבי אשכול ושדרות במתחם "חוסן ילדינו" באילת, במעמד אשת הנשיא, הגברת מיכל הרצוג, ראש עיריית אילת אלי לנקרי, סגנית ראש עיריית שדרות יהודית אוליאל, ראש מועצת איילות חנן גינת, סגן ראש מועצת אשכול דודי אלון ומכובדים נוספים. מצ"ב תמונות מאושרות לפרסום, קרדיט צילום: אלדד רפאלי.

הרגע המרגש של הערב היה כשרננה גומא-יעקב עלתה לבמה עם בניה, אור ויגיל שחזרו משבי החמאס בעזה, כדי להדליק נר עם אשת הנשיא, מיכל הרצוג, מול מאות מתושבי אשכול ושדרות. לאחר מכן, כששני בניה לצידה, נשאה גומא-יעקב דברים בפני הקהל: "בחודשים האחרונים עברנו מסע מאוד ארוך ואחד הדברים שהיו בולטים בו זה שהחברה האזרחית הייתה ועודנה מגויסת בצורה שקשה לתאר, במקומות שיש בהם פחות מדינה. את חג החנוכה השנה לא ציינו השנה בכלל במשפחה למרות שהאור שלנו, חזר להאיר עם חזרתם של אור ויגיל משבי החמאס. אבא שלהם ששמו יאיר באופן סמלי נקשר לחג האורים, נמק עכשיו בעזה ואיש לא בא לעזרתו. יחד עם 134 חטופים נוספים שגורל רבים מהם לא ידוע, אורו הולך ונחלש, הולך וכבה".

עוד הוסיפה גומא-יעקב: "8 ימים נתן הכד הקטן שמן למואר, 68 ימים שהם בחושך. כד השמן שלהם אזל שמנו מזמן. אין לנו זמן. בין החטופים קשישים הזקוקים לתרופות, נשים וילדים וכן גברים. סתם גברים שחלקם פצועים שבחרו להקים משפחות ולגדל ילדים על גבול עזה ונתנו אמונם במדינת ישראל שתגן עליהם והיא כשלה ובגדה בהם וממשיכה לבגוד. הם ממתינים לה שתאיר את חשכת המנהרות ותאיר את חזרתם הביתה. אין זמן , השמן אזל והאור עומדת לכבות.  רננה סיכמה את דבריה בקריאה ברורה וכואבת: "אין משימה דחופה יותר או חשובה יותר מלהשיב את כל החטופים והחטופות הביתה. בימים אלה מאז נסגרה הדלת על עסקת החטופים, אנחנו נלחמים בחושך במקום להגביר את האור".

לפני כן התכבדה אשת הנשיא, הגברת מיכל הרצוג, לפתוח את האירוע ולהדליק את הנר הראשון בחנוכיה, לאחר שקודם לכן עשתה סיור במתחם "חוסן ילדינו" במהלכו נפגשה עם הילדים והנוער שמגיעים לפעילויות וטיפולים במקום ואותו חתמה עם פגישה אינטימית עם רננה והבנים. רצ"ב דבריה של רעיית הנשיא, מיכל הרצוג, הערב באירוע הדלקת הנרות במתחם "חוסן ילדינו" באילת:

 

״זוהי תקופה בה מתגלות נקודות אור רבות שאחת מהן היא החברה האזרחית שקמה במדינת ישראל. אזרחי המדינה אשר התגייסו לטובת האחר ובסולידריות גדולה עוזרים אחד לשני.

 

אני מודה לעמותות ״שיתופים״, ו״ציונות 2000״, שהקים רוני דואק, על הזיהוי המיידי של אחת מהבעיות העיקריות – הטיפול בילדים ובני נוער, שעברו חוויות קשות וצריכים סיוע וכתובת בה יוכלו לפרוק את התחושות ולעסוק בפעילויות שיסבו להם רגעים של שמחה שמתבטאת בחיוך על פניהם.

 

אני רוצה להודות לכל המטפלות והמטפלים הנהדרים שהתגייסו לבוא, לעזור ולטפל בצורה מקצועית ורגישה.

 

מי ייתן שחג החנוכה, חג של ניסים ונפלאות, יביא לנו בשורות טובות. אנחנו כולנו מתפללים ומייחלים לשובם של כל החטופים עד האחרון שבהם וכמובן לשלומם של חיילי צה"ל שנמצאים ופועלים בכל החזיתות״

את האירוע חתם היזם החברתי רוני דואק, שהוציא לפועל את מיזם "חוסן ילדינו" ואמר: "בשנות השלושים התחוללו מאורעות דמים נגד הישוב היהודי בארץ ובתגובה לפרעות החליטו ראשי הישוב לפעול במהירות שיא ויצאו למבצע "חומה ומגדל". חומה ומגדל 2023 היא תקומתנו המחודשת בארץ ישראל ואותה נוביל יחד איתכם. מיד אחרי השבת הארורה של ה-7 באוקטובר, יצאנו לדרך 'שיתופים' ו'ציונות '2000 במבצע 'חוסן ילדינו' באותה תחושה של מחויבות ודחיפות של החלוצים והחלוצות משנות השלושים. אנחנו מחויבים להביא את כל הנכסים והיכולות שלנו לטובת משימה לאומית ראשונה במעלה. חיזוק ושמירה על הילדים והנוער בישראל. חוסנם הוא חוסננו, ועתידם הוא עתידנו".

ראש עיריית אילת – אלי לנקרי: ״פיתוח וחיזוק החוסן הנפשי אצל הילדים הוא המרכיב החשוב ביותר היום לחיזוק החוסן הלאומי, שכן דור העתיד הוא שיקבע מחר את דמותה ועוצמתה של מדינת ישראל. אני מודה לרוני ולכל השותפים על הפעילות החשובה, והתרומה המשמעותית לחיזוק החוסן הלאומי. נמשיך לחזק ולסייע ככל שנתבקש״.

את הנר השלישי, לכבודם של העקורים בארצם, תושבות ותושבי קווי העימות, הדליקו סגנית ראש העיר שדרות, יהודית אוליאל, אפיק ויצמן בן ה-4, וסבתו הגברת תמר ויצמן. אפיק הוא בנו של ליאור ויצמן ז"ל שנרצח על ידי בני עוולה בשבעה באוקטובר, ותמר היא  אימו של ליאור.

את הנר הרביעי, לכבודם של כוחות ההצלה, חיילות וחיילי צה"ל ולכבודם של כיתות הכוננות בקווי העימות, הדליקו ראש העיר אילת אלי לנקרי, איתמר רהב, בן ה- 10, מקיבוץ נירים ובר גרוספלד, בת 11, ממושב עמי עוז. בשבעה באוקטובר מחבלים חדרו לביתו של איתמר בקיבוץ נירים וירו טיל RPG על ביתו. איתמר ומשפחתו ניצלו. באותה שבת ארורה, נרצח בקרב ההגנה על מושב מבטחים, הדוד האהוב של בר, דן אסולין ז"ל, הרבש״צ של הישוב.

את הנר החמישי הדליקו ראש מועצת איילות חנן גינת וסולי ארוסי, בן 11, מקיבוץ רעים. בשבעה באוקטובר, בדרכם לקיבוץ רעים, סולי ומשפחתו נתקלו במארב מחבלים. למרות שנפגעו ונפצעו מירי המחבלים, הם הצליחו להימלט בזכות התושייה והגבורה של אביהם, אסף ארוסי, וחייהם ניצלו.

את הנר השביעי, נר של אור לחוסן ילדינו, דור העתיד של מדינת ישראל, הדליקו היזם החברתי ויו"ר שיתופים וציונות 2000 רוני דואק, עם לטם חיימי ודוד שטראוס מקיבוץ ניר יצחק. לטם היא בת דודה של טל חיימי שנמצא כבר 68 ימים בשבי בעזה.

אודות "חוסן ילדינו"

היזם החברתי רוני דואק, בשיתוף ארגוני החברה האזרחית שייסד "שיתופים" ו"ציונות 2000" הוציא לפועל עם פרוץ המלחמה את מבצע "חוסן ילדינו" בעלות של עשרות מיליוני ש"ח, שמטרתו שיקום חוסנם האישי של כ-10 אלף ילדי ונערי שדרות ויישובי המועצה האזורית אשכול, באמצעות מענה טיפולי מקיף שיוודא שאף ילד לא יישאר מאחור. גולת הכותרת של המבצע היא 2 מרכזי ענק, שהוקמו באילת ובים המלח ופועלים כל השבוע מבוקר ועד ליל, עם 15 אוהלי טיפול פרטיים, ממוזגים ומרוהטים (בכל אחד), בהם כל ילד מקבל טיפול פרטני עם מטפל קבוע שממשיך איתו לאורך השנה, היכן שיהיה בארץ. בכל אחד מהמרכזים הללו קיים גם מתחם פנאי בו מופעלים גם מערכי חוגים וסדנאות תומכון חוסן.  לינק לאתר המיזםhttps://www.yeladenu.org.il/hebrew

 

אולי יעניין אותך גם