מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אילת מובילה מבין הרשויות הממחזרות אריזות

חדשות
12.12.2021

העיר אילת שהיתה בין הערים הראשונות שהצטרפו למהפכת מיחזור האריזות, ממוקמת זו השנה השלישית ברציפות במקום ה – 3 מבין הרשויות הממחזרות אריזות. בשבוע שעבר התקיימה חגיגה כתומה באילת עם ציון יום המיחזור לישראל, במסגרתו פקדו נציגים של תאגיד "תמיר" קרוב ל – 5,000 בתי תושבים וביצעו פעולות הסברה. לצד חלוקת שקיות מיחזור ממותגות וחוברות הסברה, קיבלו משפחות ש"נתפסו" עם אריזות מופרדות לטובת מיחזור, גם שי נחמד – מטרייה ממותגת עם "דדי החתול". ראש העירייה – אלי לנקרי: "אני גאה בתושבי אילת ששומרים על הסביבה וממחזרים באהבה. בזכות כך שומרת העיר אילת על דירוג גבוה במדד הרשויות הממחזרות".

יום המיחזור של ישראל, שצוין בשבוע שעבר (8.12.21) מתקיים זו השנה השלישית, במטרה  לעודד את תושבי מדינת ישראל לקחת חלק פעיל בהפרדת הפסולת ולחזק את אמון הציבור בתהליכי המיון והמיחזור הקיימים בישראל. בכל שנה ביום המיחזור, מכריז תאגיד תמיר בבית הנשיא, על הרשויות בהן התושבים מצטיינים בהפרדת פסולת. אילת נמצאת זו השנה השלישית ברצף במקום ה- 3 במדד הרשויות בקטגוריית ערים עם ממוצע שנתי של מיחזור 310 גרם למשק בית לשבוע. המדד נקבע על פי נתוני איסוף מהפחים הכתומים (כמותי ואיכותי) ומחולק לפי קטגוריות של גודל ואופי הרשויות (רשויות גדולות, רשויות קטנות, מועצות אזוריות ומועצות מקומיות).

בשבוע האחרון ולקראת יום המיחזור, נפגשו נציגי "תמיר" עם אלפי משפחות בפעילות הסברה קצת אחרת: "עברנו בין בתי התושבים, חילקנו שקיות וחוברות הסברה ופעילות לילדים. משפחות ש"נתפסו" עם אריזות מופרדות לטובת מיחזור קיבלו מאתנו גם שי נחמד – מטרייה ממותגת עם "דדי החתול"" ציינו נציגי התאגיד. במסגרת הפעילות שנמשכה 4 ימים, פקדו נציגי התאגיד, קרוב ל- 5,000 בתי תושבים. את הפעילות ליווה קמפיין שהובילה העירייה באמצעות היחידה האזורית לאיכות הסביבה שכלל מודעות, שלטים, וקמפיין ברדיו "קול הים האדום" במסגרתו התלווה לבתי התושבים גם כתב שטח של תכנית הרדיו "דרומי יומי".

בתאגיד "תמיר" מציינים, כי בכל יום מיוצרות בישראל מיליוני אריזות העשויות מחומרים שונים. לחומרים אלה ייקח זמן רב להתכלות, עשרות עד מאות שנים, אם בכלל (!) אך רובן ניתנות למיחזור. בשנים האחרונות יש ביכולתו של כל אחד ואחת להקטין את כמות הפסולת שעוברת להטמנה בעזרת שינוי קטן אך משמעותי והוא הפרדת האריזות והשלכתן לפח המיחזור הכתום. לאחר שמשאית הפינוי אוספת את האריזות מהפחים הכתומים היא נוסעת אל אחת מתחנות המיון הממוקמות בראשון לציון ובעפולה שמטפלות רק בפסולת של אריזות. האריזות מועמסות על גבי מסועים לאורכם היא מתמיינת בהתאם לסוג החומר ממנו הן עשויות ומשם הן מופנות אל מפעלי המיחזור השונים הקיימים ברובם בישראל, לטובת התעשייה הישראלית.

 

 

אולי יעניין אותך גם