מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אילת מגויסת בצל מלחמת חרבות ברזל

בצל הלחימה בדרום, אילת מגויסת וביממה האחרונה מארחת אלפי אזרחים בבתי התושבים ובבתי מלון, רובם תושבי יישובי עוטף עזה, שפונו על ידי צה"ל ושוכנו בכעשרה בתי מלון בעיר. כחלק מההיערכות פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני המרכז את כל המידע, בטלפון 8294* ומרכז לוגיסטיקה לאיסוף תרומות הפועל במתנ"ס שחמון. בנוסף נפתחו שני מרכז סיוע נפשי בשני בתי מלון בהפעלה של עובדים סוציאליים ופסיכולוגים בעירייה יחד עם מרכז בריאות הנפש בשיתוף משרד הבריאות וקופות החולים. בתי מלון התגייסו ומעניקים למגיעים עצמאית, מחירים הנעים בין 200-600 ₪ ללילה. אטרקציות עירוניות מעניקות הנחות ענק לפעילות הפוגה ותמיכה, חלקן בכניסה חינם כמו הדולפין ריף, ספורט בחופים ובאולמות ועוד. תושבים רבים תרמו מוצרי היגיינה, מזון לתינוקות, ביגוד, משחקים ועוד.

העיר אילת בהיערכות שיא ומארחת כאמור אלפי אזרחים שהגיעו אמש (א') מיישובים מפונים בעוטף עזה. לצד תרומות של תושבים בכמות שיא של ציוד, מזון לתינוקות, ביגוד, משחקים לילדים ועוד, מינה ראש עיריית אילת – אלי לנקרי צוותי טיפול מיוחדים שמעניקים ליווי וסיוע ראשוני למפונים. במסגרת זו ליוו אמש 15 עובדים סוציאליים מהאגף לשירותים חברתיים בעירייה את מפוני יישובי העוטף שהגיעו לאילת. היום (ב') נפתחו שני מרכז סיוע נפשי למשפחות בשיתוף האגף לשירותים חברתיים בעירייה, פסיכולוגים של השירות הפסיכולוגי חינוכי בעירייה ומטפלים של מרכז בריאות הנפש באילת בשיתוף משרד הבריאות וקופות החולים. המרכזים פועלים במלון ישרוטל ים סוף ומלון רויאל גארדן, לשם פונו מספר יישובים. המרכזים יעניקו טיפול פרטני למשפחות האבלות, טיפול רגשי וגם טיפול קבוצתי ויפעלו בין השעות 9:00-22:00. בנוסף מעניק גם מרכז בריאות הנפש במרפאת הדקל, טיפול בהתאם. יש להתעדכן בשעות הפעילות בטלפון: 08-9170300.

תאגיד התיירות העירוני ריכז הטבות ויוזמות לאירוח ולהפוגה עבור תושבי הדרום והעוטף. ביניהם כניסה חינם לדולפין ריף, ספורט באולמות ובחופים במסגרת המיזם העירוני "נעים באילת", כניסה חינם למוזיאון אילת עירי ופארק הצפרות, פעילות ג'ודו לילדים, יוגה, שחייה, ציור ועוד. מדריכי ספורט וחוגים של רשת המתנ"סים מגיעים לבתי המלון ומפעילים את הילדים. בנוסף מדריכי הורים של בית ספר להורים ברשת המתנ"סים מעניקים מענים להורים ולילדים. מסעדות מעניקות ארוחות חינם ללובשי מדים והנחות משמעותיות לתושבי העוטף. אטרקציות באייסמול מעניקות 50% הנחה, וכך גם טיולי מדבר וספורט ימי ועוד הנחות בחנויות ועסקים. בנוסף לתרומות פתחה העירייה את חנות יד שנייה ואת ביגודית ויצ"ו כדי לתת מענים מיידים ללבוש. גם בתי המלון נרתמו ומעניקים כאמור מחירים מיוחדים הנעים בין 200-600 ₪ ללילה. כל הפרטים על כל המענים בקישור: www.eilat-events.com

לצד אלה, פונו כאמור לאילת אלפי תושבים מיישובי הדרום והעוטף והם לנים בעשרה בתי מלון בעיר. אמש (א') קיבלו את פניהם הגרעין התורני ״אל עמי״ כשהם נושאים את דגלי ישראל ושרים ״עם ישראל חי״. במהלך היום, סייר ראש העירייה בין בתי המלון על מנת לשאול לשלומם ולעמוד מקרוב אחר הצרכים. אגף חירום וביטחון בעירייה יחד עם פיקוד העורף נמצא בקשר עם המלונות על מנת לענות לצרכים ולתת מענים מהר ככל הניתן. במקביל פתחה העירייה מרכז לוגיסטיקה במתנ"ס שחמון המרכז את כל תרומות התושבים והם יועברו ישירות בהתאם לצרכים.

עוד על רקע המצב הביטחוני ולמרות שהשגרה באילת נשמרת, צה״ל והמשטרה פועלים בכוחות מתוגברים. יחידות הפיקוח והאכיפה בעירייה מסיירים ברחבי העיר והערכות מצב מתקיימות מידי יום על ידי ראש העירייה בהשתתפות גורמי צבא, משטרה, חינוך וקהילה.

אולי יעניין אותך גם

ביטחון וחירום
31.01.2024

ביקור פיקוד העורף

ביטחון וחירום
16.11.2023

כיתת הכוננות של אילת