מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אילת מבקשת לחדש את הפעלת האי הירוק

חדשות
05.07.2021

על רקע עליה בתחלואת קורונה בארץ פנה השבוע ממלא מקום ראש עיריית אילת – אלי לנקרי, לשר הבריאות – ניצן הורוביץ ולשר התיירות – יואל רזבוזוב, בבקשה להיערך במידת הצורך להפעלה מחודשת של "האי הירוק" כדי להימנע ממצב של עליית תחלואה באילת.  

במכתבו לשרים ציין ממלא מקום ראש העירייה, כי גל רביעי אם חלילה יגיע, יגרום לפגיעה קשה בכלכלת אילת שהמשמעויות שלה עלולות להיות הרות אסון לעיר. כזכור אילת הייתה העיר אשר ספגה את הפגיעה הכלכלית הקשה ביותר עם 75% אבטלה וקריסה של מאות עסקים. "שובלים של השנה הקשה ניכרים גם כיום כאשר העיר חזרה לשמחתנו לשגרה ואולם עדיין שיעור האבטלה העומד כיום על 15% הוא מהגבוהים בישראל" ציין לנקרי במכתב וביקש, לאשר לאילת ולאפשר לה את הכלים להפעיל את "האי הירוק".

כזכור הפעילה העיר אילת את תכנית "האי הירוק" במשך 50 ימים, במהלכם היו שיעורי התחלואה כמעט אפסיים וכלכלת העיר חזרה לפעול. במכתבו לשרים ציין ממלא מקום ראש העירייה, כי העיר ערוכה לכל תרחיש. במסגרת זו פעלה העירייה לחדש את עבודת חמ"ל הקורונה וקבינט הקורונה כולל גיוס חוקרים אפידמיולוגים במטרה לקטוע בתוך שעות את שרשרת ההדבקה. בנוסף חודשה פעילות מתחם הבדיקות ותוגברה פעילות הפיקוח והאכיפה בהתאם. יחד עם זאת ציין ממלא מקום ראש העירייה, כי לא הכול בשליטה של העיר. "לאילת נכנסים מידי יום עשרות אלפי תיירים וביניהם בסבירות גבוהה מאומתים ואף מחויבי בידוד" ציין לנקרי והוסיף: "לאילת יש פתרון בדמות "האי הירוק" אשר יכול כאמור להביא לשליטה גבוהה בתחלואה ולאפשר את המשך החיים בעיר" לכן ביקש לנקרי מהשרים, כי ככל והתחלואה תעלה ויוחלט על נקיטת צעדים נוספים לבלימת גל התחלואה, כדוגמת הפעלה מחודשת של התו הירוק, לאשר לאילת ולאפשר לה את הכלים להפעיל את "האי הירוק".

אולי יעניין אותך גם