מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אחריי לסיירות

נוער "אחריי" סיכם יום סיירות מוצלח במיוחד בו השתתפו כ – 70 חניכים, רובם מועמדים לשירות ביטחוני (מלש"בים). לראשונה השנה השתתפו בו גם שתי חניכות המיועדות גם כן לתפקידי לחימה. במהלך יום הסיירות אותו הוביל מרכז "אילת מתגייסת" בעירייה בשיתוף עמותת "אחריי", הוכשרו החניכים על ידי מדריכים ממרכז הארץ המתמחים באימוני סיירות, במטרה להכין אותם להליכי המיון לסיירות וליחידות העילית בצה"ל. 

עמותת "אחריי" – עמותה חינוכית להצמחת מנהיגות צעירה, פועלת באילת כבר מספר שנים, כחלק מעידוד לגיוס ושירות משמעותי בצה"ל. תלמידי כיתות ט'-י' פעילים בקבוצת "אחריי בשטח" ותלמידי י'-י"ב פעילים בקבוצת "אחריי לצבא". במהלך השנה פעילים החניכים במסגרת הקבוצות כולל פעילות התנדבותית, הכנה לצה"ל, מפגשים ועוד. ההכנה כוללת מפגשים וליווי צמוד עד הגיוס לרבות פעילות בשטח, סדנאות והרצאות. את קבוצות "אחריי" באילת מוביל בן אילת – נבו אוחיון, לוחם מג"ב לשעבר ואחיו של סמ"ר כפיר אוחיון ז"ל לוחם מג"ב שנפל.

נבו אוחיון ציין את חשיבות ההכנה לסיירות והוסיף, כי ההכנה שכללה אימוני כושר קרבי, אימונים מנטליים וסימולציות, תורמת מאוד למתמודדים להתקבל ליחידות העילית של צה"ל ובכך להשתלב בשירות משמעותי בו הם בחרו. עוד ציין נבו, כי "אחריי" מלווה את המשתתפים בסדרות אימונים משלב ההיכרות ועד אחרי הגיוס והן כוללות אימונים בסגנון מיני טירונות, ניווטים, הדמיה של מסעות, בחני צוות ועוד. ההשתתפות בפעילות "אחריי" מאפשרת גם קשר ישיר עם צוות הגיוס מיט"ב ומסייעת להם בהליך הקליטה והמיון. בנוסף, מתקיימת פעילות של "אחריי" לסיירות, המכינה כאמור את המלש"בים לימי הסיירות ולגיבושים ליחידות העילית בצה"ל. עוד מציין נבו, כי כל חניך באחריי זוכה לליווי גם במהלך השירות הצבאי ועד שחרורו בצה"ל לרבות הכוונה לאזרחות.

עמותת "אחריי" פועלת כאמור בשיתוף פעולה עם מרכז "אילת מתגייסת" שהקימה העירייה באמצעות מינהל שח"ק לטובת בני ובנות אילת לפני הגיוס וגם במהלכו. בזכות פעילות זו ולצד פעולות רבות לעידוד לשירות משמעותי, מדורגת העיר אילת בעשירייה הראשונה בארץ בגיוס לצה"ל ובמקום הראשון בקרב ערים בינוניות בגיוס גברים לתפקידי לחימה.

אולי יעניין אותך גם