מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אושר תקציב העירייה

חדשות
23.12.2021

תקציב העירייה לשנת 2022 העומד על 610 מיליון ₪ אושר אמש (ד׳) ברוב קולות במועצת העיר – 13 חברי מועצה הצביעו בעד ואחד נמנע. לאחר שנה מרוסנת בצל משבר הקורונה, נרשמה עליה של 36.4 מיליון ₪ בתקציב 2022, שהותאם כולו עם הפנים לתושב בתכנית שהציג ראש העירייה – אלי לנקרי הכוללת פעולות לשיפור בכל תחומי החיים, ביניהם: חינוך ואקדמיה כולל הקמת קריה אקדמית חדשה בבית ספר "אלון" לשעבר בשיתוף הקריה האקדמית אונו וכפר סטודנטים בשיתוף חברת "איילים", רווחה כולל הקמת רשות לאזרח הוותיק ודיור מוגן, הגברת האכיפה כולל הקמת יחידת סל"ה – סיירת למען התושב, שיפור פני העיר בדגש על שדרוג שכונות ותיקות כולל החלפת כלי אצירה ושיפור מערך הכבישים, גיוון מקורות התעסוקה לתחומי ביוטכנולוגיה ימית והייטק כולל הקמת מפעלים בתחומים אלה, שיפור השירותים הרפואיים, הרחבת המענים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים כולל הקמת חוות סוסים טיפולית באילת ובריכה טיפולית, שיפור ושדרוג השירותים המקוונים כולל תושב אילת דיגיטלי חדש ועוד.

בתום ההצבעה ציין ראש העירייה – אלי לנקרי בסיפוק: "לאחר עבודה יסודית ומאומצת הבאנו אמש תקציב אדיר לעיר. תקציב 2022 שאושר פה אחד, עם נמנע אחד הוא תקציב אחראי, שקול ומאוזן, ויחד עם זאת נושא בשורות גדולות ומרגשות בכל תחומי החיים. התקציב החדש מביא לידי ביטוי את השיקולים העירוניים ואת המדיניות החדשה שלנו ״עם הפנים לתושב״ הכוללת הענקת שירות איכותי לתושבים, חיזוק וטיפוח אוכלוסיות מוחלשות, חיזוק שירותי הרפואה והחינוך ושיפור איכות החיים של כולנו. המציאות החדשה מחייבת אותנו לחשוב מחוץ לקופסה, לבחון וליזום רעיונות חדשים וברוח זו אנו פועלים במרץ רב ובאמונה גדולה. נמשיך לפעול על מנת לשמור על האיתנות הכלכלית של אילת לצד שיפור מתמיד של השירות, כשפנינו מופנות אל התושבים שלנו".

כידוע שנים 2020-21 היו מושפעות ממגפת הקורונה ולכן תקציב 2022 הוכן על בסיס שנת 2019. בהתאם לכך, הכינה כאמור העירייה בהובלת גזבר העירייה ועובדי מינהל הכספים את התקציב לשנת 2022. גזבר העירייה – אסי בן חמו ציין, כי בשנת 2021 עמד סעיף ההכנסות מארנונה על 291 מיליון ₪ ובשנת 2022 צפוי לעמוד על 320 מיליון ₪. סעיף ההכנסות העצמיות יעמוד על 57 מיליון ₪. תקבולי הממשלה יעמדו על 195.6 מיליון ₪,  גידול של 6 מיליון ₪ משנה שעברה כתוצאה מביצוע תשלומים עפ"י החלטת הממשלה לסיוע לעיר אילת, בנושא רווחה ובמענק האיזון. בתקציב הפעולות נרשמה גם כן עליה של 27 מיליון ₪ בשל יציאה למכרזים בתחומי פינוי אשפה, תחזוקת עיר, וגינון כולל הגדלת תקציב הניקיון והאחזקה של אזור חופי הרחצה והמשך טיפול בהחלפת מערכות תאורת LED ברחבי העיר.

גם בתקציב הקרן לעבודת פיתוח נרשמה עליה של 10 מיליון ₪ המבוסס על תחזית הכנסות המתקבל ממינהל הנדסה בעירייה ביחס לתשלומי השבחה, שיווק קרקעות על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) והכנסה של חלף היטל השבחה.

עוד בתקציב 2022 ובזכות פעולות ממושכות להקטנת עומס המלוות והגרעון המצטבר, קטן עומס המלוות ל – 128 מיליון ₪ המהווים 21% מסך התקציב לשנת 2022. כזכור נקודת הפתיחה לפני שני עשורים היתה 238 מיליון ₪ עומס מלוות שהיוו אז למעלה מ – 70% מהתקציב. גם הגרעון המצטבר ממשיך לקטון ועומד על 72 מיליון ₪. נכון ליום 31.12.20, צפי הגרעון השוטף לתאריך 31.12.2021 עומד על 3.9 מיליון ₪.

לצד זאת הגדילה העירייה את תקציב פעולות הרווחה תוך התאמתו לתקופה זו, בה חל גידול של עשרות אחוזים במספר הפונים לאגף שירותים חברתיים בעירייה. בתוך מסגרת התקציב  המאושר לשנת 2022 שולבה כאמור התכנית שהציג ראש העירייה – אלי לנקרי עם הפנים לתושב הכוללת שיפור בכל תחומי החיים, החל מתשתיות ועבור דרך שירותים.

 

אולי יעניין אותך גם