מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת חורף: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום  שישי ושבת 9:00-16:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אושרה עקרונית הגדלת מספר הטיסות לאילת וממנה

לאחר דרישות חוזרות ונשנות של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי להגדלת מספר הטיסות לאילת וממנה, הודיע משרד התחבורה, כי לאחר שבחן המשרד בהובלת שרת התחבורה את העניין, אושרה עקרונית הגדלת מספר הטיסות לאילת וממנה. ההגדלה בפועל תחל עם סיום ההיערכות המבצעית לעניין שצפויה להסתיים בקרוב. עוד אישר משרד התחבורה את המשך פעילות האוטובוס האדום כחלק מהסיוע לתושבי אילת בהתניידות אל וממרכז הארץ.

כאמור בעקבות פניות של ראש העירייה לשרת התחבורה ולמנכ"ל משרדה, התקיים בשבוע שעבר, דיון בין הנהלת העירייה לבין הנהלת משרד התחבורה. בדיון עלו נושאים הקשורים לשדה התעופה "רמון", לכביש הערבה וגם לרכבת. 

בעניין הטיסות, אישר כאמור משרד התחבורה תוספת משמרת ערב של רשות שדות התעופה, בשדה "רמון" באופן שיאפשר טיסות ערב לאילת וממנה. כיום הטיסה האחרונה לאילת היא בשעה 17:00 וכפי שטען ראש העירייה, מצב זה פוגע קשות בשגרת החיים של תושבי אילת ברצותם לקבל טיפולים רפואיים, עסקים, לימודים וכיו"ב ובנוסף מכביד על נותני השרות לתושבי אילת (רופאים, מרצים, פרה רפואיים, ועוד) וכמובן מקשה ופוגע בתעשיית התיירות ובכלכלת העיר. עם סיום הערכות מבצעית מול רשות התעופה האזרחית (רת"א) יגדל כאמור מספר הטיסות לאילת וממנה. גם בעניין האוטובוס האדום המשמש שירותי הסעה לתושבי אילת מנתב"ג למרכז תל אביב, אישר המשרד הארכה של הפעילות.

 

בעניין כביש 90 עדכן מנכ"ל משרד התחבורה, כי המשך הרחבת הכביש מקטורה לצומת הערבה ומצומת הערבה לעין יהב, יוגש במסגרת דיוני התקציב הקרובים. עוד לבקשת הנהלת העירייה באשר לשימוש בתחבורה חכמה בקטע הכביש בין שדה התעופה "רמון" לאילת, הודיע מנכ"ל המשרד, כי הם פועלים לקידום חקיקה לניסויים ללא נהג ומאחר שאילת היא עיר פוטנציאלית למימוש ניסויים שונים בתחום תחבורה חכמה, יקודם הפיילוט באילת.

שדה התעופה רמון באילת

אולי יעניין אותך גם