מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

הודעה לנהגי רכב כבד: תיאסר חניה לילית של רכב כבד מהשעה 19:00 בערב ועד 7:00 בבוקר למחרת, בכל ימות השנה, איסור החניה חל על רכב כבד מעל 6 טון כולל משאיות, אוטובוסים, כלי צמ"ה ונגררים. לרשות הנהגים עומדים חניונים בתשלום בחניוני מבואות אילת.

שעות רחצה בחופים המוכרזים בשעון חורף – בימים א-ה  08:30-16:00  ערבי חג , שבתות וחגים – 16:00 -09:00

המזרקה המוזיקלית במתכונת שעון קיץ בימים ג' ה' שישי ושבת שני מופעים :20:30 |  21:30
אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אומנות רחוב

חדשות
23.05.2022

אילת התברכה ביוצרים ובאמנים מקומיים מוכשרים והעירייה נותנת להם במה באהבה. לצד גלריית אמני אילת המציגה תערוכות מתחלפות במגוון תחומים, הפכו קירות העיר לבמה פורה לאומנות הרחוב. כך ניתן למצוא ציורי קיר מרהיבים סמוך לטרמינל הישן, קיר ססגוני בחוף הדרומי, קיר צבעוני במתנ״ס יעלים, ציורים מרהיבים שמעטרים את קירות החניון מבית הדקל עד לבית התמר שם נמצא בניין העירייה ועוד ועוד. הפעם הובילה העירייה ביוזמת עופר אברהם, ראש מינהל השירות לתושב ומחלקת הגינון, פרויקט חדש לאמנות רחוב המשתמש גם בעצים שמסביב. במסגרת זו, בביצוע מרהיב של האמן האילתי רוני פילוא, התחדש פארק אופירה ביצירות פנים המשלבות את העצים במקום.

תרבות אומנות הרחוב באילת קיימת כבר כמה שנים ברחבי העיר ובכל פעם ביוזמה מחודשת של אמנים המבקשים להאיר את הרחוב ביצירות אומנות. בשל אופיה התיירותי והחשיפה הגדולה לציורי הקיר על ידי מיליוני הנופשים בעיר, מושכת אילת גם אמנים מחוץ לעיר. מי שמעודד את אמנות הרחוב ואמנות בכלל הוא ראש העירייה – אלי לנקרי שעודד גם חיבור לעמותת ״סוף סוף״ המאגדת את אמני אילת וביחד יוצרים פרויקטים אמנותיים פרטיים ועירוניים. זאת לצד פעילות מינהל השירות לתושב הפועל לשיפור ושדרוג המרחב הציבורי.

פארק אופירה שנמצא בלב אזור התיירות והמלונות קיבל גם הוא יצירת אומנות משלו, כאשר המרחב הטבעי של העצים בשילוב המדשאות אפשרו את השלמת התמונה המרהיבה. את דמות האישה צייר האמן רוני פלוא שאחראי ליצירות נוספות במרחב העירוני באילת, ביניהן: דגל ישראל על האנגר בבסיס חיל הים, העולם הימי על מתקני מפעל בחוף הדרומי, המנדלות בקירות פטיו דרוקר במסגרת התחדשות עירונית שביצעה במקום העירייה באמצעות החברה הכלכלית ועוד.

פרויקט זה מצטרף כאמור לשלל פרויקטים המבקשים להוציא את האומנות לרחובות ולהנגיש אותה לכולם. הקירות הצבעוניים מושכים אליהם רבים לתמונות או סתם ליהנות מיצירה צבעונית גדולה ומרהיבה.

פרויקט זה מצטרף כאמור לשלל פרויקטים המבקשים להוציא את האומנות לרחובות ולהנגיש אותה לכולם. הקירות הצבעוניים מושכים אליהם רבים לתמונות או סתם ליהנות מיצירה צבעונית גדולה ומרהיבה.

אולי יעניין אותך גם