מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי הרחצה המוכרזים פתוחים במתכונת קיץ: בכל ימות השבוע כולל שבתות וערבי חג: 9:00-17:00

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אודות הספרייה העירונית

אודות הספרייה העירונית

השאלת ספרים בחינם  

אילת, בין הערים הראשונות, המיישמת את התיקון לחוק הספריות במסגרתו תהיה מעתה השאלת הספרים בספרייה העירונית בחינם.

החל מה – 1.1.2008 ייכנס לתוקפו התיקון החדש לחוק הספריות הציבוריות המורה, בין היתר, על ביטול דמי המנוי לספריות הציבוריות,  דבר המאפשר הרשמה ושימוש בתכני הספריות העירוניות ללא תשלום. 

מנכ"לית רשת המתנ"סים  באילת , איריס כהן,  החליטה לפתוח את הספרייה העירונית בפני כל, ללא גביית דמי רישום שעמדו עד היום על 70 ₪ ודמי מנוי של 96 ₪. מהקוראים הנאמנים והחדשים יידרש רק צ'ק בטחון בסך של 50 ₪ עירבון, על מנת להבטיח את השבת הספרים.  

 

 

 

הספריה המכילה כ- 95000 ספרים, עברה שיפוץ נרחב, תרומתם של משפחת פיינשטיין, קרן החינוך לישראל של מגבית היהודית המאוחדת בסיוע הסוכנות היהודית ורשת ישרוטל (הועדה הציבורית). הספרייה משופצת, מחודשת, ממוחשבת, עשירה, מגוונת ועדכנית ועומדת לרשות תושבי אילת ואורחיה. במדור ההשאלה לנוער ומבוגרים: ספרים בעברית, אנגלית, צרפתית, רוסית, גרמנית וספרדית. בחדר העיון: אנציקלופדיות, מילונים וספרי ייעוץ בכל התחומים.

השאלת ספרים הינה בחינם ומותנית בהפקדת המחאת ביטחון על סך 50 שקל למנוי לספר אחד. 

בספריה העירונית מתקיימות פעילויות רבות לעידוד הקריאה וקרוב הציבור אל הספר והספרייה. הספרייה מכילה כ- 95,000 ספרים והיא מחודשת, ממוחשבת, מגוונת ועדכנית מאוד. בספרייה מתקיימת רכישה שוטפת של ספרים חדשים. במדורי הילדים הנוער והמבוגרים ובחדר העיון ניתן למצוא ספרים בשפות עברית, אנגלית, צרפתית, רוסית, גרמנית וספרדית. ניתן למצוא גם אנציקלופדיות, מילונים וספרי יעוץ בתחומים מגוונים. במקום, פינת קריאה של עיתונים יומיים. כמו כן, ספריית סרטי DVD וספרים קוליים.

 

במדור הילדים: ספריית השאלה מהגיל הרך עד כתה ו' – ספרים בעברית ובאנגלית. 

ובפינת העיון: מילונים, אנציקלופדיות וספרי עזר להכנת שיעורי בית.  

 

ניתן להזמין ספרים בטלפון 08-6301730 שלוחה 1 

ובדואר אלקטרוני  sifria@eilatmatnasim.org.il