מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

שר התיירות בביקור ראשון בעיר אילת

חדשות
26.07.2023

שר התיירות – חיים כץ קיים השבוע סיור בן יומיים (ג׳-ד׳) לקידום התיירות בעיר אילת. השר הגיע יחד עם צוות משרדו וחברות הביצוע של משרד התיירות, חל"י – החברה להגנות ים המלח המבצעת את העבודות לשדרוג רצועת החוף והחמ"ת – חברה ממשלתית לתיירות המטפלת בתשתיות התיירותיות. במסגרת הסיור, ביקר השר במצפה התת ימי ובקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון וסייר בלגונה המזרחית, בקריית הספורט הבינלאומית, בפארק הטרמינל, בפארק המים ובחוף הצפוני. בסיום הביקור אמר השר חיים כץ: "משרד התיירות השקיע משנת 2019 כחצי מיליארד ש"ח באילת. שמענו מגורמי המקצוע על הפעילות, הקשיים והצרכים. נתמקד בהמשך בניית העתיד של העיר ונפעל בצירוף שותפים נוספים מהממשלה והמגזר העסקי, לשגשוג התיירות בעיר". 

לצד הסיור באטרקציות ובחופים התקיים דיון מקצועי בהובלת ראש העירייה – אלי לנקרי ובהשתתפות גורמי התיירות בעיר, ביניהם יו"ר ומנכ"ל התאחדות מלונות אילת, תאגיד התיירות העירוני וחברות הביצוע של משרד התיירות חל"י והחמ"ת. בפתח הדיון סקר ראש העירייה את האתגרים וההזדמנויות ודיבר על ההכרח במימוש הפוטנציאל האדיר של אילת. בדבריו הדגיש את הדחיפות בשיווק העיר אילת בחו"ל כבר לחורף הקרוב ופרט את הפעולות שמבצעת העירייה להשבחת המוצר התיירותי החל מאטרקציות חדשות, אלפי חדרי מלון חדשים, פסטיבלים ותוכן איכותי. ראש העירייה הדגיש כי הקורונה הוכיחה את חשיבות התיירות לאילת ומכאן שחובה למצב את אילת על מפת התיירות העולמית. בעניין זה הסכים ראש העירייה עם השר, כי לא לעולם חוסן וציין גם את הפעולות שמבצעת העירייה לגיוון מקורות התעסוקה בעיר. לצד זאת הדגיש ראש העירייה את החשיבות בהשבת נוהל סבסוד הטיסות גם כחלק משיווק העיר בחו"ל.

דיקן קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון – פרופ' יניב פוריה המתמחה בלימודי תיירות, סקר בפני השר את תחום לימודי התיירות בקמפוס והדגיש, כי נדרש לקדם באילת תיירות כנסים לצד תיירות מרפא. גם גורמי התיירות מתאגיד התיירות העירוני ומהתאחדות מלונות אילת ציינו את ההכרח של שיווק העיר בחו"ל סביב היתרונות היחסיים של אילת בצלילה, גלישה, מדבר ועוד, זאת לצד הקמת לשכת כנסים וקידום תיירות הספורט ותרבות כמחוללת תיירות. בסיכום הדיון ביקש ראש העירייה מהשר לפעול להשבת נוהל סבסוד הטיסות לשדה התעופה ״רמון״, לקדם את תחילת בניית מרכז הכנסים והקונגרסים ולהכין תכנית שיווק ארוכת טווח לעיר אילת, שתעלה אותה על מפת התיירות הבינלאומית. השר שעמד מקרוב אחר התפתחות העיר אילת ציין, כי המשרד רואה חשיבות רבה בעיר אילת וכי המשרד יתמקד בהמשך בניית העתיד של העיר ושגשוג התיירות אליה, בצירוף שותפים נוספים מהממשלה ומהמגזר העסקי.

במסגרת הסיורים בעיר ביקר כאמור השר יחד עם ראש העירייה והצוותים, במצפה התת ימי שם קיבל סקירה ממנכ"ל האטרקציה – גיא מרקמן ומהמנהל המדעי של המצפה – ד"ר אביב לוי. עוד ביקר השר בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון שם קיבל סקירה על לימודי התיירות מדיקן הקמפוס – פרופ' יניב פוריה. למחרת היום סייר השר בפארק הטרמינל שם קיבל סקירה ממנהל הפארק – אלי לוי על האטרקציות העתידות להיפתח במקום כולל אולם מופעים, שוק אוכל ועוד. עוד במהלך הסיור נפגש השר עם תיאטרון אלעד וקיבל טעימה מתרבות מחוללת תיירות. עוד סייר השר בלגונה המזרחית, בקריית הספורט הבינלאומית, בשטח בו עתיד להיבנות מרכז הכנסים, בפארק המים החדש של אילת, בחוף קצא"א ולאורך החוף הצפוני.

אולי יעניין אותך גם