מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

לראשונה באילת – אקדמיה לרפואה

חדשות
23.05.2023
סנונית ראשונה בדרך להקמת פקולטה בינלאומית לרפואה באילת עם פתיחת מכינה ללימודי רפואה בקריה האקדמית החדשה. לצד פעולות להרחבת השירותים הרפואיים, תיפתח בחודש אוקטובר הקרוב מכינת "מדיקל דוקטור" ללימודי רפואה באילת. המכינה הינה חלק מהתכנית להקמת פקולטה בינלאומית לרפואה בשיתוף אוניברסיטאות מחו"ל ובית חולים "יוספטל" מקבוצת הכללית, שיקבל מעמד אקדמי וישמש את הסטודנטים ללמידה קלינית. ראש עיריית אילת – אלי לנקרי: "זהו צעד ראשון ומשמעותי שיביא בשורה אדירה למערכת הבריאות באילת ויקדם את הצעירים שלנו אל עבר הזדמנויות גדולות".
המאמצים שמוביל ראש העירייה בחודשים האחרונים מאחורי הקלעים עוברים לקדמת הבמה, עם ההכרזה כאמור על פתיחת מכינת "מדיקל דוקטור" באילת. המכינה הפועלת בערים תל אביב, ניו יורק, ברצלונה, שטוקהולם ודלהי, מכשירה את דור ההמשך של הרופאים בישראל ומכינה אותם ללימודי רפואה בערים רבות באירופה. החל מחודש אוקטובר הקרוב תצטרף גם העיר אילת לערים בהן פועלת המכינה והיא תהיה כאמור הסנונית הראשונה לקראת הקמת פקולטה בינלאומית לרפואה באילת, בה יוכלו ללמוד סטודנטים מישראל ומכל העולם.
מנכ"ל "מדיקל דוקטור" – ד"ר משה כהן, אשר מוביל יחד עם ראש העירייה את המהלך אמר: "אנו מודעים לתנאי הקבלה הקשים עד בלתי אפשריים ללימודי רפואה בישראל, והחזון שלנו הוא לסייע לסטודנטים ישראלים שלא רוצים לוותר על החלום. למכינת 'מדיקל דוקטור' הצלחה חסרת תקדים בשיעור הקבלה של הסטודנטים למוסדות אקדמיים מובילים באירופה. אנו מלווים את הסטודנטים שלנו בכל השלבים במסע לקראת הפיכתם לרופאים ועוזרים להם גם בכל מה שמסביב. לסטודנטים מאילת תהיה גישה גם לתכנים הבינלאומיים המועברים בשלוחות שלנו בחו"ל, באמצעות שיעורים באונליין.
לא מיותר לציין את החשיבות בהקמת בית ספר לרפואה באילת באמצעותו ניתן יהיה להרחיב את המענים ואת השירותים הרפואיים לתושבי אילת ולנופשים בה. שלב ראשון יחל כאמור עם פתיחת מכינת "מדיקל סנטר" בחודש אוקטובר הקרוב. המכינה תילמד בקריה האקדמית החדשה שהכשירה העירייה בבית ספר אלון לשעבר, לשם יעברו גם מכללת לוינסקי-וינגייט, המכללה למינהל, האוניברסיטה הפתוחה, קרית אונו, מכללה טכנולוגית שתלמד מקצועות הנדסיים ומהשנה כאמור גם המכינה ללימודי רפואה.

אולי יעניין אותך גם