החזון

החזון (הגדל)

החברה לאנרגיה מתחדשת אילת-אילות הינה חברה לתועלת הציבור, בבעלות קיבוצי הערבה, הקרן הקיימת לישראל וגופי תעשייה, פיתוח ואקדמיה בישראל. היא הוקמה בשל עניין משותף בפיתוח בר-קיימא מקומי, כתגובה להתחממות הגלובלית ובעקבות זיהוי הצורך בשימוש במשאבים מקומיים כגון אור שמש שופע, מרחבים פתוחים ורוח יזמות בקרב האוכלוסייה המקומית.

לפני הקמת הפרויקט, האזור התבסס בעיקר על חקלאות ועל תיירות מוגבלת בהיקפה. מכיוון שהחקלאות לבדה אינה יכולה למשוך את הדור הצעיר יותר לשוב אל האזור, עלה הצורך בפיתוח כיווני תעסוקה מרתקים ומאתגרים, אשר ישקפו את השיח הגלובלי העכשווי. יוזמה זו, לפיכך, משלבת תחומים רבים ובסיסיים לקידום חדשנות בת-קיימא ופיתוח כלכלי ודמוגרפי.

החברה לאנרגיה מתחדשת אילת-אילות שואפת להפוך את אזור הערבה הדרומית למרכז בינלאומי למחקר ופיתוח טכנולוגיות להפקת אנרגיה מתחדשת. במקביל, הפרויקט שואף להפוך את האזור לבלתי תלוי מבחינת צריכת האנרגיה, ולנטול דלקים ופליטות פחמן עד שנת 2025. פרויקט זה יאפשר לאזור להפוך למרכז ידע בינלאומי, המאכלס טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך, ומגשימות את החזון של עמק שמש בערבה הדרומית.

עד שנת 2040 אנו מקווים להגיע לייצור של 400 מגה-וואט בעזרת 300 משרות חדשות של חוקרים, מהנדסים, מורים ועוד. אנו מעריכים שהקהילה המקומית תגדל לאוכלוסייה של 15,000 איש, שיהנו מחיים באזור המטפח סביבה, חדשנות ומצוינות

עבור לתוכן העמוד