דבר ראש העירייה

דבר ראש העירייה (הגדל)

משפחות שכולות, תושבים יקרים,

ברוכים הבאים לאתר ההנצחה "גלעד לזכרם", שהוקם לזכרם של יקיריכם שהם גם יקירינו – בני ובנות אילת, אשר נפלו במערכות ישראל ונהרגו בפעולות האיבה. היגון והשכול על אובדן היקירים הינו הכאב האישי שלכן, משפחות יקרות. אולם זכרם הינו מנת חלקם של ידידים, חברים, תושבי אילת ושל עם ישראל כולו. יזכרם אלוקינו שוכן מרומים, אשר בידו נפש כל חי ורוח כל בשר איש, וימצא להם מנוחה נכונה במעלות קדושים, גיבורים וטהורים.

העיר אילת מחבקת אתכם, משפחות יקרות, בחום ואהבה. אנו מבטיחים לזכור תמיד ולא לשכוח ולהמשיך ביתר שאת, להרחיב את מפעל הנצחת היקירים.

אנו ודורותינו, מחויבים לשמש שליחיהם של הנופלים על הקמת המדינה ושליחיהם של הנופלים על המשך קיומה. אנו כאן להבטיח, כי לא נהיה עוד קורבנות עקודים. אנו כאן להבטיח, לקיים את צוואתם לשלום - תפילת השכול שהותירו לנו במותם:

"עושה שלום בִּמרומיו, הוא יעשה ברחמיו, שלום עלינו ועל כל עם ישראל ונאמר אמן".

מפעל ההנצחה לזכרם ולכבודם של בני ובנות אילת היקרים, שנפלו במערכות ישראל ובפעולות איבה, מוצגת באתר זה ובמערכת מידע ממוחשבת המוצבת בבית "יד לבנים" באילת.

מערכת ההנצחה החדשה מאפשרת התייחדות אישית של בני המשפחה ולצד זאת, תסייע בידנו להעמיק בקרב בני הדור הצעיר באילת את ההיכרות וההזדהות עם בני העיר, אשר נפלו במאבק על בטחונה ועצמאותה של מדינת ישראל ובפעולות איבה, להתוודע מקרוב לסיפור חייהם ולהנחיל את מורשתם לדורות הבאים.

בהזדמנות זו, ברצוני להביע בשמי, בשם הנהלת העירייה ובשם תושבי העיר את תודתי והוקרתי ליו"ר ולפעילי ארגון "יד לבנים" בעירנו. יישר כוחם.

מי ייתן ויתקיימו בנו דברי הנחמה של הנביא ישעיהו: "ולא ישמע בה עוד קול בכי וקול זעקה". (ישעיהו נ"ו, ט"ז).

מי ייתן ולא נדע עוד צער ושכול ובנחמת ציון וירושלים תנוחמו.

שלכם,

מאיר יצחק הלוי
ראש עיריית אילת

עבור לתוכן העמוד