בר עליון
דלג על בר עליון

מבירת הנופש למטרופולין הדרומי של ישראל

אילת בדרך להפוך למטרופולין החמישי של מדינת ישראל. לצד מיצוב העיר אילת כעיר של כנסים ופסטיבלים עם מרכז כנסים, ירידים וקונגרסים, עיר ספורט בינלאומית עם קריית ספורט בינלאומית, עיר שתציע תוך עשור 18,000 חדרי מלון, מתוכם 12,000 הקיימים כיום, עיר שתארח יותר תיירים מחו"ל, עיר עם שדה תעופה בינלאומי שיחליף את הקיים וימוקם 18 ק"מ צפונית לאילת, עיר שתשמש יעד בינלאומי. עיר שתהפוך את ההשקעות למניבות ומשגשגות.

 

מבירת הנופש למטרופולין הדרומי של ישראל

 

כחלק ממימוש החזון הוגשה למקבלי ההחלטות בממשלת ישראל, תכנית "השער הדרומי",במסגרתה ייבנה צפונית לאילת: נמל ימי חדש, שיחובר לקו רכבת מטענים ויהפוך את אילת לגשר יבשתי בין אירופה, אסיה ואפריקה. העתקה של הפעילות הנמלית הנוכחית צפונה, תפנה רצועה שלמה בת תשעה קילומטרים על חוף ים סוף לטובת פיתוח תיירות וחיזוק מעמדה של אילת כיעד תיירותי בינלאומי מוביל. נמל תעופה בינלאומי הנבנה בימים אלה צפונית לאילת ויוכל להמריא ולהנחית מטוסים מכל ולכל יעד בעולם, ישפר גם הוא את מעמדה של אילת כיעד תיירותי בינלאומי ויהפוך את הקרקעות של שדה התעופה המתפנה במרכז העיר, לזמינות. במקביל, מתקדמת מאוד התכנית להקמת קו רכבת מהיר לנוסעים בין אילת לתל אביב, אשר יקרב את אילת למרכז.

 

עם מימוש הפרויקטים הלאומיים, יואץ תהליך הפיתוח של העיר אילת. מיזמים אלו ייצרו אלפי מקומות עבודה ויגדילו את אוכלוסיית העיר ל - 120 אלף תושבים עד שנת 2030. עם פינוי הנמל הימי ונמל התעופה הישן והעתקתם צפונית לאילת, יגדל באופן משמעותי מספר חדרי המלון שייבנו על הקרקעות שיפונו. כך תהפוך אילת ל"ריביירה של ים סוף" ולעיר תיירות בינלאומית מובילה. לצד הפרויקטים הלאומיים עוברת אילת תהליך פיתוח בתוך שטח העיר המשתרע על כ – 100,000 דונם. בכלל זה בניית שכונות חדשות, בניית תשתיות חדשות ומבני ציבור ושדרוג של שכונות קיימות.

 

אילת, שערה הדרומי של מדינת ישראל, שהוגדרה על ידי ממשלת ישראל כנכס אסטרטגי, מציעה חזון, הזדמנויות עסקיות, יוזמות והטבות מתוקף חוק אזור סחר חופשי, אזור נמל חופשי ואזור עדיפות לאומית א'.

 

אילת - הרבה יותר מעוד השקעה

בואו להשקיע ולהיות חלק מפיתוחה ושגשוגה של אילת.

עבור לתוכן העמוד