פסטיבל אילת הבינלאומי למוסיקה קאמרית

פסטיבל אילת הבינלאומי למוסיקה קאמרית (הגדל)

פסטיבל אילת הבינלאומי למוסיקה קאמרית

 

שחקן הקולנוע ההוליוודי ג'ון מלקוביץ' יופיע במסגרת פסטיבל אילת למוסיקה קאמרית עם מופע התאטרון המוסיקלי המצליח "הקומדיה השטנית – וידויים של רוצח סדרתי", בו יגלם את דמותו של הרוצח הסדרתי האוסטרי ג'אק אונטרווגר. את מלקוביץ' מלווה תזמורת הבארוק "האקדמיה של וינה" בניצוחו של מרטין הסלבק ולצידו שתי זמרות סופרן: קלייר מגנאג'י (ישראל/איטליה) וברברה בוברו (סלובניה).

מדובר בשילוב מרתק בין דרמת פשע מותחת לאופרת בארוק, ובמרכזה השחקן ההוליוודי עתיר הפרסים. במופע חוזר הרוצח מהקבר לסיבוב השקה של ספרו האוטוביוגרפי. כל פרק מספרו מסומן על ידי אריה מוסיקלית מאת המלחינים גלוק, מוצרט, היידן, ויואלדי, בטהובן, בוקריני וובר - ואלו מפרשים, מאירים ומביאים לחיים את וידוייו. ההפקה עלתה לראשונה בווינה ב-2009 ומאז עולה על הבמות הגדולות בעולם, מתארחת בפסטיבלים חשובים וזוכה להצלחה רבה ולביקורות משבחות:

"הכוכב ההוליוודי ג'ון מלקוביץ' מצטיין בתפקיד הרוצח הסדרתי ג'אק אונטרווגר בתאטרון Ronacher בווינה. טיול מלודי לגהינום, עם הומור ואירוניה", Die Presse

http://www.youtube.com/watch?v=dzmkwiZJSEc

 

כמדי שנה יארח פסטיבל אילת שורה ארוכה של אמנים מהדרג הראשון של המוסיקה העולמית לחגיגה מסעירה של צלילים על רקע נופי אילת. הפסטיבל יביא ארץ את מיטב הסולנים והתזמורות לשורה של קונצרטים קאמריים, קונצרטים תזמורתיים, מופעי מוסיקת עולם ועוד. בין האירועים הבולטים בפסטיבל:

  • תזמורת הבארוק "האקדמיה של וינה" בקונצרט תזמורתי ובו מוסיקה מאת מוצרט וכן קונצ'רטו לצ'לו מאת קפ"ע באך בביצועו של הצ'לן היפני הנודע הידמי סוזוקי, שמתמחה בביצועים תקופתיים.
  • הכנר הצעיר ואלרי סוקולוב, שכבש את במות אירופה ומוזמן להופיע עם התזמורות והמנצחים הנחשבים בעולם, ישוב לפסטיבל אילת ויופיע בקונצרטים קאמריים ברפרטואר של באך, בטהובן ושוסון.

  • הרביעייה הדורית הפופולארית תגיע מלונדון ותעלה קונצרט קאמרי, כמו גם קונצרטים עם הפסנתר אלכסנדר מלניקוב ועם דואו הכינור-פסנתר ואלרי סוקולוב - איגור צ'טוייב.
  • מחווה לג'וזפה וורדי – פסטיבל אילת חוגג 200 שנים להולדתו של ורדי בקונצרט מיוחד בכיכובו של סולן בית האופרה של רומא, האבובן ג'נפרנקו בורטולטו והזמרת קלייר מגאנג'י (ישראל/איטליה), שיעלו עיבודים קאמריים לאריות מתוך אופרות של ורדי וקטעים נוספים.
  • דואו כלי ההקשה סלמנדראם, תומר יריב (לשעבר פרקדו) וגלעד דוברצקי, יעלה בבכורה את התכנית "מסעות" - פרויקט מוסיקלי חדש ובו מקצבים, צבעים ומלודיות מתרבויות שונות, תוך התמקדות בסוגים שונים של מסעות: גאוגרפיים, רוחניים, היסטוריים ותרבותיים. השניים משלבים השפעות של מוסיקה מרוקאית מימי הביניים, מוסיקה פרסית, תפילות יהודיות, מנגינות אפריקאיות מסורתיות, מקצבים מזרח תיכוניים, פאנק אמריקאי ומוסיקה עתידנית.
  • אנסמבל כלי הנשיפה German Brass – הרכב ובו עשרה מטובי נגני כלי הנשיפה ממתכת שנאספו מבין התזמורות החשובות בגרמניה - יגיע לראשונה לישראל. ההרכב מציע תכניות מגוונות ומפתיעות בביצועים מבריקים ווירטואוזים להפליא. התכניות יכללו עיבודים למוסיקה מאת באך, מוצרט, ורדי ואחרים, לצד דיקסילנד, בוסה נובה, מוסיקת עולם, מוסיקה מודרנית, מוסיקת בארוק ועוד.
  • הפסנתרן הרוסי איגור צ'טוייב, שזוכה לקריירה משגשגת ברחבי אירופה הן כסולן עם התזמורות המובילות ביבשת והן כנגן קאמרי וברסיטלים, יעלה רסיטל ובו מיטב הרפרטואר לפסנתר מאת בטהובן, שופן וליסט.
  • הפסטיבל גאה לארח השנה את הפסנתרן אריה ורדי שיופיע בקונצרט/הרצאה ובו ינגן ויספר על המזורקות של שופן.
  • בפסטיבל יופיעו כוכבים בינלאומיים גדולים נוספים, בהם הכנר מיכאיל גנטווארג, הסולן והמנהל האמנותי של סולני סנט. פטרסבורג; הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקאיה; הצ'לן לאוניד גורוכוב; הכנרת אני שנארך; והרכב המיתרים הווירטואוזים מיאקוטיה.

הפסטיבל יתקיים במשך שבוע, במהלכו יושמעו 13 קונצרטים. כמו כן ינהלו סולני הפסטיבל כיתות אמן בעבור עשרות סטודנטים שיגיעו מרחבי העולם. אותם סטודנטים יעלו מבחר קונצרטים קאמריים, בהם קונצרט מיוחד בריף הדולפינים.

רשת מלונות דן נותנת חסות לראשונה לפסטיבל אילת למוסיקה קאמרית – הרשת רואה בחיבור בין שני הגופים המשך של אסטרטגית החברה שמציעה חוויה כוללת של אירוח ושירות המעניקים ערך מוסף לחופשה במלונות דן. הפסטיבל יתארח במלון דן באילת, כל הקונצרטים יתקיימו במלון דן אילת באולמות הארועים - אולם תרשיש לקונצרטים הקאמריים ואולם הכחול הגדול לקונצרטים התזמורתיים. כיתות אמן יתקיימו בשני מלונות דן באילת בכל ימי הפסטיבל. לאחר אירוע הפתיחה יערוך מלון דן אילת קבלת

פנים בטרקלין המלון בקומה ה- 18 למשתתפי הקונצרט ולאורחים רבי מעלה שיוזמנו לארוע במעמד אורח הכבוד ג'ון מלקוביץ'.

כמו כן, יתקיים שיתוף הפעולה בין ישראייר לבין פסטיבל אילת למוסיקה קאמרית שמהווה חלק טבעי ובלתי נפרד מהרחבת הפעילות התרבותית של חברת ישראייר במהלך 2013.


כרטיסים לפסטיבל ימכרו ב"מופעים ועוד" 08-6370004,
www.mofaim-eilat.co.il

חבילות אירוח מיוחדות במלון דן אילת ודן פנורמה אילת ימכרו במרכז ההזמנות של מלון דן: *5450, 1-700-50-50-80, www.danhotels.co.il

חבילות אירוח לכל מלונות אילת וטיסות במחירים מיוחדים ישווקו על ידי ישראייר: *2732, 03-7957000, www.israir.co.il

לאתר הפסטיבל לחץ על התמונה

 

  תכנית המופעים 2013
  program2013
עבור לתוכן העמוד