אמנות אקולוגית

בית החולים יוספטל מארח את תערוכת הצילומים "סביבה בהסוואה"

 

בהסוואה

לאחר שהוצגה במשך שנה שלמה בכיפה האקולוגית, נודדת תערוכת הצילומים “סביבה בהסוואה” לבית החולים “יוספטל”.

התערוכה מציגה דרך עדשת המצלמה של 23 צלמים תושבי אילת וחבל אילות, עשרות צילומים נדירים של חלק מהמגוון הביולוגי הקיים באילת ובערבה מהים האוויר והיבשה. התערוכה נחנכה במעמד מנהל בית החולים – ד”ר אבי גולדברג וראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ובהשתתפות עובדי בית החולים, עובדי היחידה האזורית לאיכות הסביבה ועשרות עוברים ושבים שלא  פסחו על הצילומים הנדירים.

התערוכה שהוצגה כאמור, בכיפה האקולוגית במשך שנה שלמה, כללה גם פעילות מודרכת לילדי הגנים ומוסדות החינוך, כחלק מפעולות מערכת החינוך להוביל ולהגביר את המודעות לסוגיית המגוון הביולוגי המיוחד של העיר אילת והפעולות הנדרשות לשימורו.

 

תערוכה סביבתית בנושא חולות סמר המחלקה לחינוך סביבתי באילת ממשיכה להוביל את תחום עיצוב מרחבי למידה הכוללת הצבת  תערוכות סביבתיות במרכזים שונים ברחבי העיר.

לאחר הצבת התערוכה בנושא ה”מגוון הביולוגי” באילת בבית חולים יוספטל, שהתקיימה לפני כשנה, הוצבה לאחרונה במבואת מינהל שח”ק תערוכת צילומים חדשה שמטרתה הגברת המודעות לשימור “חולות סמר”. התערוכה מבוססת על צילומים נדירים של בעלי חיים החיים בחולות, שחלקם נמצאים בסכנת הכחדה חמורה וחלקם מהווים תגלית מדעית חדשה.

התערוכה המוצגת כעת במבואת הכניסה של מינהל שח”ק )חינוך, אקדמיה, רווחה( תחשף בפני קהל הורים, תלמידים, אנשי משרד החינוך ואנשי החינוך המקומיים. אנו מקווים כי תערוכה זו, המתווספת לפרויקטים נוספים העוסקים בטיפוח סביבה אומנותית ואסטטית, תסייע לנו להגביר את המודעות לשמירה על ערכי טבע נדירים ומיוחדים של העיר אילת וחבל אילות ובעקבותיה גם לשינוי התנהגותי של תושבי העיר במרחבי הטבע העירוניים.

עבור לתוכן העמוד