אילת עיר אוניברסיטאית

אילת - עיר אוניברסיטאית

 

ראש העירייה, הציב חזון עירוני לפיו יגדל קמפוס אילת במהלך 10 השנים הבאות וילמדו בו 2,500 סטודנטים יבנו מבנים נוספים ומספר חברי הסגל האקדמי יגדל.


כבר למעלה משלוש שנים חותרות הנהלת אוניברסיטת בן גוריון באילת והנהלת העירייה למימוש תוכנית חזונית של קמפוס אילת. התכנית מתייחסת למתווה רב-שנתי בטווח של 10 שנים ומתבססת על הכוונה ליצור קמפוס אוניברסיטאי, שימלא פונקציות אוניברסיטאיות כולל מחקר. הגידול במספר הסטודנטים אליו שואפים במסגרת התוכנית הוא ל – 2,500 סטודנטים בטווח של עשור וכפועל יוצא מכך הגדלה פיזית של הקמפוס והרחבת הסגל האקדמי. 

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי נושא את חזונו ההולך ומתממש עם השותפים לעשייה ובראשם נשיאת האוניברסיטה, באשר לשדרוג הקמפוס והפיכת העיר לעיר אוניברסיטאית תוך שדרוג הרף הדמוגרפי של העיר. ראש העיר ציין, כי הוא רואה בכך משימה לאומית מובילה. "אילת היא חלק ממדינת ישראל, שורשיה של באר שבע נמצאים באילת וצריך להשקותם" עוד ציין ראש העיר, כי חיזוק הקמפוס באילת יסייע לקדם את פיתוח התעשייה הפרופסיונאלית באילת.


עד כה הוקמה ועדת היגוי לתכנית אב בכל הנוגע לפיתוח הפיזי של הקמפוס שיעמוד בראשה: אריה חלפין (קרן רש"י) ויהיו חברים בה: ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי, מהנדס העיר אילת, נציג קהילת טורונטו, דיקן הקמפוס - פרופ' שאול קרקובר ונציג האוניברסיטה. על הפרק עומדים נושאים כמו: בניית מעונות הסטודנטים, שבנייתם תחל בקרוב, פיתוח תשתיות הוראה ולימוד תוך חשיבה לקראת בניית בניין כיתות נוסף כחלק מפיתוחו של הקמפוס. הקמת מושבה אקדמית בעיר, הרכבת סל הטבות שיינתנו לסגל האקדמי, שיבוא להשתקע בעיר אילת, פיתוח תחומי לימוד חדשים בדגש על ייחודיות ואיכות גבוהה וכו'. 

הנהלת העירייה סבורה כי קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, שבו משולבים מעונות סטודנטים ברמה גבוהה, יהווה מרכיב מרכזי ביצירת מוקד חשוב בכל הקשור להרחבת ההיצע להשכלה גבוהה ולתעסוקה, תוך חיבור יוזמות כלכליות לפעילות הקמפוס. בנוסף, בניית המעונות אמורה לתרום להרחבת היכולת לקלוט סטודנטים חדשים בקמפוס ויצירת מוקד סטודנטיאלי חי ותוסס בעיר. 

נכון להיום, קמפוס אוניברסיטת בן-גוריון באילת הוא קמפוס צעיר עם שיעורי הצמיחה הגבוהים ביותר בארץ. אוניברסיטת בן גוריון פתחה את שעריה באילת בשנת 2002/3 עם כ-200 סטודנטים. בשנה זו, הנלת הקמפוס מתגאה ביותר מ- 700 סטודנטים שבחרו ללמוד באחת משש עשרה המחלקות האקדמיות שנפתחו באילת. רבע מהסטודנטים הם תושבי אילת והערבה. השאר מגיעים ללמוד מכל רחבי הארץ. מדובר בהצבעת אמון בלתי רגילה. 

הצבעת האמון נובעת בראש ובראשונה מכך שאוניברסיטת בן גוריון באילת מהווה חלק בלתי נפרד מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, על כל המשתמע מכך. תכניות הלימודים זהות לאלו של הקמפוס בבאר שבע. חלק ניכר מהמרצים הם אותם מרצים. לפעמים אפילו המבחנים זהים. גם התעודה היא אותה תעודה. מסיבות אלו מקפידים באילת על סטנדרט גבוה הן בחתכי הקבלה והן ברמה הלימודית. 

קמפוס אוניברסיטת בן גוריון באילת מציע לימודים אקדמאיים במחלקות יוקרתיות כמו פסיכולוגיה, כלכלה וחשבונאות, עבודה סוציאלית ועוד. רשימה מלאה של תכניות הלימודים תוכלו למצוא בדפים הנלווים. לפני כן, הנה עוד כמה סיבות מדוע כדאי לכם להדרים ולרכוש תואר אקדמי באילת. 

קמפוס אוניברסיטת בן-גוריון באילת הוא קמפוס של אוניברסיטה יוקרתית שמספק לימודים אקדמאיים בכיתות קטנות, עם יחס אישי ותומך מצד סגל המרצים. היחס האישי והיכולת לתקשר עם המרצים באופן בלתי אמצעי מסייע אף הוא להצלחה בלימודים. הלימודים בקמפוס משולבים באווירה המיוחדת של אילת 'עיר עם טעם של חו"ל'. הקמפוס המטופח, הממוקם על הגבעות במרומי העיר, משרה גם הוא אווירה אינטימית ומסוגננת. 

זאת ועוד. גם בשנה הקרובה ימשך המבצע המיוחד של לימודים ללא שכר לימוד. מאתיים הנרשמים הראשונים שימצאו ראויים להתקבל לקמפוס אילת בשנה הבאה יזכו במלגת לימודים מלאה ל-3 שנים הודות לקרן פר"ח ולקרן אילת. יתר על כן, אילת משוועת לידיים עובדות וסטודנטים מוצאים כאן תעסוקה בשפע להשלמת ההכנסה.

 

 

היתרונות הייחודיים של קמפוס אילת  

  • לימודים בקמפוס אקדמי צעיר ואיכותי.  
  • אווירת לימודים ייחודית המאפיינת את הקמפוס ואת העיר אילת.  
  • יחסי מרצה-סטודנט אישיים, קרובים ופתוחים.  
  • תעסוקה בשפע המאפשרת עבודה תוך כדי לימודים.  
  • מילגת לימודים מלאה ל-3 שנים תמורת שעות התנדבות לקהילה ל- 200 הנרשמים הראשונים.
  • לפרטים נוספים בנושא השכלה גבוהה באילת ניתן להיכנס לאתר אוניברסיטת בן גוריון   באילת.
  • לבירור על מילגות באתר "לימודים בישראל".  

 

עבור לתוכן העמוד