אגודת הסטודנטים באילת

אגודת הסטודנטים באילת (הגדל)

ראש העירייה לאגודת הסטודנטים:

"עבודה טובה שלכם היא מנוע מינוף לעיר אילת"
לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית נפגש ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, בשבוע שעבר עם אגודת הסטודנטיםשל אוניברסיטת בן גוריון באילת בראשותה של דנה איכילוב היו"ר הנכנסת. לאחר שברך ראש העירייה את חברי האגודה: יוני פלד, דוד מדמוני (רמ"ד תרבות וספורט), שרה הבטאו (רמ"ד רווחה), דנה קמפלר (רמ"ד אקדמיה), שני בן שאול (רמ"ד כספים, ואורטל שיוביץ (דוברת האגודה), התקיים דיון סביב נושא הקמפוס והסטודנטים.

בפתח דבריו פרס ראש העירייה בפני חברי האגודה את התוכנית החזונית לקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון. התכנית מתייחסת למתווה רב-שנתי בטווח של 10 שנים ומתבססת על הכוונה ליצור קמפוס אוניברסיטאי, שימלא פונקציות אוניברסיטאיות כולל מחקר. במסגרת התוכנית שואפים להגיע ל – 4,000סטודנטים בטווח של עשור וכפועל יוצא מכך הגדלה פיזית של הקמפוס והרחבת הסגל האקדמי כולל יצירת מושבה אקדמית. כיום לומדים באוניברסיטה ובשאר המוסדות כ – 1,000 סטודנטים. "עבודה טובה שלכם היא מנוע מינוף חשוב להבאת עוד סטודנטים ולקידום העיר אילת" ציין ראש העירייה בפני חברי האגודה. עוד עדכן ראש העירייה, כי כבר בשנת 2013 תחל בנייה של שני מבנים נוספים בדומה לבניין מעונות הסטודנטים הראשון המאוכלס וכי הוקם מרכז צעירים באילת בשיתוף הג'וינט והמשרד לפיתוח נגב גליל לקידום רווחת הסטודנט והצעיר באילת.  המרכז המיועד לגילאי 18-35 נותן מענים לצעירים בתחומי תעסוקה וקריירה (סדנאות, הכשרות, השמה, ירידי תעסוקה ועוד), השכלה גבוהה (מלגות, פיתוח תכניות ייחודיות, הכוונה) ומעורבות חברתית ופנאי הכוללת פיתוח תכניות חברתיות, אירועים, יזמות עסקית או/ו חברתית ועוד.  המטרה של המרכז, בין היתר, לחבר את הצעירים לעיר כך שיישארו בעיר או יחזרו אליה, להביא לעיר קהילות צעירות ואיכותיות שיאיישו מקצועות נדרשים ולפתח יוזמות ופעולות שיחברו את הצעירים למקום. חברי האגודה שמחו על היוזמה והביעו נכונות לשיתוף פעולה עתידי עם המרכז בדעה כי המטרה היא משותפת וחשובה.

חברי אגודת הסטודנטים ברכו את ראש העיר על כך שהוא קשוב ומשתף פעולה בכל נושא על מנת להעצים את המטרות שאגודת הסטודנטים הציבה לעצמה השנה. יו"ר אגודת הסטודנטים – דנה איכילוב ציינה, כי מטרת העל של האגודה היא לחבר את תושבי העיר אילת לקמפוס, ולהפוך את קמפוס אילת לנחלת הכלל. עוד ציינה איכילוב, כי לאגודת הסטודנטים רצון לקחת חלק בכל אירוע עירוני על מנת לחשוף את תושבי העיר לקמפוס ולהיפך. ראש העירייה נענה לבקשתה זו ואף ציין, כי הוא רואה בסטודנט גורם קהילתי חשוב וכי לאקדמיה תפקיד חשוב במיצוב העיר כמקום שטוב לחיות בו.

אגודת הסטודנטים פותחת את שנת הלימודים "ברגל ימין" עם בשורה מרנינה וחשובה לסטודנטים: מלגת פר"ח גדלה לסך של 5,200 ₪ והושם דגש על פיתוח תחומי האקדמיה הבאים בהלימה ישירה ליתרונותיה של העיר ומשאביה הטבעיים כגון: פיתוח לימודי המדבר, הצפרות, סיסמולוגיה, וכמובן ביולוגיה ימית ולכך משמעויות נרחבות. כל זאת לצד הפנינג פתיחה בו יושם דגש על גיבוש ההוויה הסטודנטיאלית באילת.

ראש העירייה ציין שוב בפני החברים, כפי שהוא מציין מעל לכל במה, כי הוא זמין עבור כל הסטודנטים וכי הצוות המקצועי בעירייה עומד לשירותם.

עבור לתוכן העמוד