דבר מנהלת אגף החינוך

דבר מנהלת אגף החינוך (הגדל)

 

"במקום לחפש את הקבוע והבלתי משתנה יש לחפש את הניתן לשינוי ולעצב את הדרכים בהן ניתן ליצור אותו" (פרופ' פויירשטיין לפסיכולוגיה חינוכית)

 

אגף החינוך באילת מעצב את הדרכים לשינוי ולפיתוח- באמצעות חשיבה חינוכית מתקדמת, ביוזמות חינוכיות חדשניות ובהקצאת משאבים רבים ליצירת מערכת חינוכית המאפשרת מענה איכותי לתלמידי אילת.

מערכת החינוך באילת מונה כ- 10,000 תלמידים, הלומדים ב-68 גני ילדים, 11 בתי ספר יסודיים ממלכתיים וממלכתיים דתיים, שישה בתי ספר על-יסודיים (מ"מ, ממ"ד וחינוך מיוחד), בי"ס למחוננים ומצטיינים, רשת מתנ"סים, מרכז לחינוך וספורט ימי, ועוד.

 

החינוך, התרבות והאקדמיה עומדים בראש סדר העדיפויות העירוני כיסודות איתנים לעיר חדשנית, איכותית ומצויינת.

אגף החינוך פועל בתוך מינהל שח"ק  (שירותים חברתיים, חינוך ספורט ואקדמיה, קהילה) מתוך תפיסה של אגבור ואיגום משאבים, חשיבה הוליסטית ושיתופי פעולה בין כל הגופים והיחידות בהובלת המנהיגות החינוכית העירונית.

מערכת החינוך באילת פועלת להשגת מספר יעדים מרכזיים ביניהם:

מימוש הפוטנציאל של כל תלמיד שיניב הישגים לימודיים גבוהים יותר (מיצוינות) הקניית ידע במובנו הרחב של המושג והקניית מיומנויות (כלי חשיבה, למידה, ערכים חברתיים) הדרושות לחיים בחברה מודרנית. צמצום פערים בהישגים לימודיים ע"י קידום אוכלוסיות חלשות ומתן מענים לילדים מאתגרים וקידום אקלים חינוכי מיטבי בכל מוסדות החינוך.

יעד חינוכי מרכזי הינו התאמה של סביבות הלמידה ותוכניות הלימודים במערכת החינוך לתפקוד מיטבי בתרבות הטכנולוגית והתקשורת של המאה ה-21, תוך חיזוק המרכיב הערכי וחינוך לערכים ציוניים, יהודיים, דמוקרטיים, חברתיים וסביבתיים.

 

אילת זוכת פרס חינוך לשנת 2012 ואנו גאים על זכיה זו שנתנה הכרה והוקרה לעבודה המסורה של קהילת החינוך באילת. הזכיה בפרס ניתנה על הצטיינות בתחומים רבים כשהבולטים בהם: פעילויות תרבות ופנאי, טיפול בילדים ונוער בסיכון והטיפול באלימות והטמעת התקשוב, המדע והטכנולוגיה.

מערכת החינוך באילת היא מערכת מתוקשבת בכל שלבי הגיל ומקדמת הוראה למידה חדשנית בסביבות עשירות ועתירות טכנולוגיה.

החיים בעידן המודרני מציבים בפני מערכת החינוך אתגרים לא פשוטים. דו-ערכיות שבין החדשני למסורתי, בין הגלובאלי ללוקאלי בין הפרט לכלל ובתוך אלה אנו נדרשים להצמיח ולהכשיר בוגר חושב, עצמאי, יוזם וחוקר בתוך מציאות חדשנית ומתקדמת ויחד עם זאת להכשירו לחיים משמעותיים בחברה.

אין זה מתאים לחנך את ילדי המאה ה-21 בכלים ובשיטות של המאה ה-20. על כן עומלת המנהיגות החינוכית באילת להכשיר ולפתח את סגלי החינוך להתאמת דרכי הלמידה-הוראה למציאות החיים המשתנה ולהצמיח בוגר לחיים אלה תוך יצירת תשתית חברתית וערכית איתנה.

 

באגף החינוך פועלות מחלקות שונות המלוות את הילד במהלך לימודיו במסגרות החינוך השונות במקצועיות רבה.

פורטל החינוך משמש במה להצגת העשייה החינוכית בשקיפות, תוך חיזוק הקשר בין התלמיד, ההורה והמורה ומאפשר מתן מידע ושירות זמין מהיחידות השונות של אגף החינוך.

באילת קהילה חינוכית מחוייבת, מסורה ומקצועית, מתפתחת ומפתחת יוזמות חינוכיות למען רווחתם וחינוכם של ילדי אילת. 

בזכותכם, אנשי חינוך יקרים, אנו מובילים ונמשיך להוביל את תלמידינו להצלחות בתחומים השונים ולשאיפה להצטיינות,מיצוינות ולמצויינות.

בברכת שנת לימודים מוצלחת,

מירי קופיטו

מנהלת אגף החינוך

 

עבור לתוכן העמוד