עיריית אילת - עמוד הבית

צופי אילת עוברים דרגה

צופי אילת עוברים דרגה (הגדל)

צופי אילת עוברים דרגה

230 חניכי שבט הצופים באילת, ציינו ביום שבת האחרון את טקס מעבר הדרגה המסורתי, שנחתם בכתובת אש מרהיבה. הטקס נערך בוואדי השחמון, בהשתתפות החניכים וההורים, לאחר פעילות גדושה ועמוסה שנערכה במהלך היום. את האירוע תכננו וארגנו קורס סהר, חניכי כיתות ט' ביחד עם השכבה הבוגרת. את מירב תשומת הלב קיבלו עשרות תלמידי כיתות ד', שהצטרפו השנה לשבט הצופים וקיבלו את הדרגה בהתרגשות רבה.

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי ברך את מיקה שמעונוביץ - רכזת השבט ראשי השבט, עו"ד רחלי קפיטולניק מכטינגר ואורן דולב, ממקימי גדוד ההורים ושיבח את פעילות השבט. "ההצטיינות האמיתית צומחת בעבודה החברתית חינוכית ערכית, אשר באה לידי ביטוי בפעילות הנוער" ציין ראש העירייה והודה לכל העוסקים במלאכה.

שבט צופי אילת הפועל כבר למעלה מ – 10 שנים מונה כ- 250 חניכים, חניכות וצוות הדרכה. השנה כמו בשנים האחרונות קלט שבט הצופים חניכים חדשים מכיתות ד' ואילך, המגיעים לפעולות פעמיים בשבוע, (בימים ג' ו- ו') על מנת להנחיל להם כבר בגיל מוקדם את ערכי תנועת הצופים ביניהם אהבת האדם, טיפוח החיים הקבוצתיים, סובלנות, פתיחות מחשבתית, קבלת השונה, אהבת הארץ ועוד, ערכים המהווים כלים משמעותיים בעיצוב עתידו של כל חניך. עוד במסגרת פעילות השבט, פועל זו השנה החמישית גדוד הורים הנפגשים פעם בשבועיים לפעילות חברתית, פועלים כקבוצה מגובשת ומלווים את הילדים.

כמו תמיד, הציב ראש העירייה בפני ראשי השבט אתגר המהווה אתגר עירוני – להגדיל מידי שנה את משתתפי הפעילות החוץ בית ספרית ב – 10%. "כך נבטיח שאיכות הזמן הפנוי תהיה משובחת" ציין ראש העירייה והוסיף, כי מסגרת הצופים היא בהחלט דרך ראויה לכך.

עם סיום האירוע המרגש, עליו עמלו שבועות ארוכים, החל שבט הצופים להיערך לאירוע הפורימון המסורתי, שגם השנה יהיה פתוח לקהל הרחב.

אגף רווחה
דלג על אגף רווחה

אגף רווחה

מנהלת האגף: פרידה בן לולו

טלפון:08-6367891/2

פקס:08-6367888

 

האגף לשירותים חברתיים מבקש לספק מתן מענה לפרט, למשפחה ולקהילה לקידום רווחתם של תושבי העיר באשר הם, תוך התיחסות ייחודית למגוון הבעיות הנובעות מקשיים פיזיים, רגשיים, תפקודיים וחברתיים.

עבור לתוכן העמוד