39 ספורטאים מצטיינים קיבלו השנה מענק הצטיינות

39 ספורטאים מצטיינים, בני ובנות אילת מענפי הספורט השונים קיבלו השנה, מענק הצטיינות בטקס שהתקיים בשבוע שעבר (30.8) בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, במעמד משפחת אברהמי, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, חברי ועדת המלגות והנהלת קרן אילת, ובהשתתפות הספורטאים המצטיינים ומשפחותיהם. מתוך 39 ספורטאים מצטיינים- 18 הינם מתחום השייט והגלישה.
39 ספורטאים מצטיינים קיבלו השנה מענק הצטיינות (הגדל)

מענקי ההצטיינות מוענקים, זו השנה השישית הודות לקרן שהקים ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, בשיתוף משפחת אברהמי ע"ש הורי המשפחה - דוד וטובה אברהמי ז"ל. סך המענקים שיחולקו השנה עומד על 62,000 ₪.

"העיר אילת מייצרת בקרבה מצטיינים רבים מתחומים שונים, ביניהם תלמידים, ספורטאים, מתנדבים ועובדים מצטיינים, רבים מהם מייצגים את העיר אילת בתוך ומחוצה לה ולא מעט מהם זוכים על כך בפרסים ארציים כאלה ואחרים" ציין ראש העירייה והוסיף: "ספורטאי אילת ניצבים היום בצמרת הספורט הישראלי, רובם ככולם מביאים גאווה וכבוד לעיר אילת ובחלקם גם למדינת ישראל".

הגידול במספר הספורטאים המקבלים בשנים האחרונות, מענק הצטיינות מלמד על ערך ההצטיינות בקרב בני ובנות אילת. השנה יקבלו מענק, כאמור 39 ספורטאים לעומת 12 שקיבלו בשנה הראשונה. גובה המלגה בין 800-4,000 ₪. את המענק הגבוה ע"ס 5,500 ₪ קיבלו האלופים שחר צוברי ויוליה בנך בזכות הישגיהם יוצאי הדופן.

מקבלי המלגה וגובה המלגה נקבע בהתאם לקריטריונים שגובשו על ידי ועדת המלגות ואגף הספורט בעירייה, ביניהם: השתתפות באליפות עולם בעשירייה הראשונה, אליפות אירופה ואליפות ישראל בענפים השונים וספורטאים הנמנים על סגל נבחרת ישראל. כל ספורטאי נדרש להציג אישור מהאיגוד בענף שלו, בו מצוין כי הוא עונה על אחד הקריטריונים הרשומים מעלה. וכן שהאליפות הרשומה מוכרת בארץ או בחו"ל כאליפות רשמית. עוד נדרש מכל ספורטאי להיות שנה לפחות, תושב אילת ורשום באגודה אילתית בשנת המענק.

להלן שמות הספורטאים המצטיינים שקיבלו השנה מענק:

ענף הגלישה:

עומר סופר זכה במקום חמישי באליפות העולם לנוער בדגם אולימפי בגלשני רוח. רון אסולין זוכה מדליית ארד באליפות אירופה הפתוחה בגלשני רוח בדגם האולימפי. זוהר בן חיון מקום שביעי באליפות אירופה בגלשני רוח דגם ביק 7.8 (עד גיל 17). אופק אלימלך מקום שביעי באליפות אירופה לנוער בגלשני רוח בדגם ביק 6.8 (עד גיל 15). תומר בלום סגן אלוף ישראל לנוער בדגם הביק 7.8, זוכת מדליית הכסף באליפות העולם האחרונה. הדר הלר אלופת ישראל לנוער הגלשני רוח עד גיל 17 ושישית באליפות אירופה בדגם זה. זוכת מדליית הכסף באליפות העולם האחרונה. חן בן חיון אלוף ישראל לנוער(עד גיל 17) בדגם ביק 7.8, ומקום חמישי באליפות אירופה לנוער בדגם זה. נעמי כהן זוכת מדליית הכסף באליפות ישראל לנוער ומקום שלישי באליפות העולם לנוער האולימפי. הצליחה השנה לסיים במקום השני גם באליפות אירופה וגם באליפות העולם בדגם האולימפי. נויה הגלילי אלופת ישראל בגלשני רוח בדגם עד גיל 15. באז בל סיים שלישי גם באליפות אירופה וגם באליפות העולם. יובל חמיאס מקום שני באליפות ישראל בגלשני רוח בדגם הילדים (עד גיל 13). אור פוקס מקום שלישי באליפות ישראל בגלשני רוח בדגם הילדים (עד גיל 13). פז מלי סגנית אלופת ישראל לילדים (עד גיל 15) בגלשני רוח. ריף מרקמן מקום שלישי באליפות ישראל לנוער בגלשני רוח בדגם ביק 6.8 (עד גיל 15). עומר מרקמן מקום שני באליפות ישראל בגלשני רוח בדגם לילדים עד גיל 13. שובל רביצקי מקום שישי באליפות העולם לנוער בדגם ביק 6.8 גלשני רוח (עד גיל 15). שחר טיבי- אלופת אירופה לנוער (עד גיל 17) בגלשני רוח בדגם ביק 7.8, ומקום שישי באליפות העולם בדגם זה. שחר היא הזוכה הצעירה ביותר בהיסטוריית דגם הגלשנים במדליה באליפות אירופה ועוד בזהב. רק בת 14 . שחר צוברי הזוכה בשבוע האולימפי בקדיז- ספרד מדליית כסף באליפות ישראל. ומקום רביעי באליפות אירופה, מדליית ארד בשבוע האולימפי בהייר צרפת האולימפי בגלשני רוח. את הגולשים המצטיינים ליווה רוני מאיר , מנהל מרכז השייט לחינוך ימי.

ענף השחייה- הפועל אילת

יוליה בנך שחיינית בנבחרת ישראל, אלופת ישראל לבוגרות ב- 50,100 ו- 200 מטר חזה. יוליה מייצגת את ישראל בתחרויות בינלאומיות ובתחרות האחרונה בפורטוגל זכתה במקום ראשון במשחי 50 ו 200 חזה. המלגה הוענקה לאימה של יוליה על ידי נציג משפחת אברהמי וסרגיי גרום , מאמן ראשי הפועל אילת.

ענף הסופטבול

יובל רובין שחקן נבחרת ישראל לנוער, שיחק בקבוצת אילת אשר זכתה בסגנות אליפות ישראל בשנת 2011 . דניאל קוטוב שחקן מצטיין של נבחרת ישראל לנוער, היה שחקן מפתח באליפות אירופה 2011 שהתקיימה בצ'כיה. זוכה מקום שני ב"הום ראן דרבי". שון פוזנר שחקן נבחרת ישראל לנוער, היה שחקן מפתח באליפות אירופה, נבחר כשחקן ההגנה המצטיין של הנבחרת. אלון קליסביץ בין השחקנים הצעירים בנבחרת הישראלית. היה שחקן בעמדה חשובה, בסיס ראשון, באליפות אירופה והצטיין בהגנה. שיחק בקבוצת אילת אשר זכתה בסגנות אליפות. עומרי קורנפלד הצטרף לנבחרת ישראל לקראת סוף האימונים ולמרות זאת השיג מקום בסגל הפותח באליפות אירופה. בנוסף לאימוניו בנבחרת, עומרי גם שחק בקבוצת אילת אשר זכתה בסגנות אליפות ישראל 2011 בדימונה. את המצטיינים ליווה יוסף סער , רכז ליגת סופטבול ועוזר מאמן נבחרת ישראל.

ענף הג'ודו

רועי ליפשיץ זכה במדליית זהב באליפות ישראל לשנת 2011. תמר אלון זכתה במדליית זהב באליפות ישראל לשנת 2011. רון באוור זכה במדליית זהב באליפות ישראל לשנת 2011 . טל אחי צבי זכה במדליית זהב באליפות ישראל לשנת 2011. איתי מזרחי זכה במדליית ארד באליפות ישראל 2011. עומרי סיטון זכה במדליית ארד באליפות ישראל 2011. גל כץ זכה במדליית ארד באליפות ישראל 2011. עופר לגזיאל זכה במדליית ארד באליפות ישראל 2011. לילך בואוור זכתה במדליית כסף באליפות ישראל 2011. את המלגה קיבלו בשם המצטיינים קיבלו בני המשפחה, מאחר שהם נמצאים במחנה אימונים בספרד יחד עם המאמן דוד בן ארבון.

ענף ההאבקות

שבצנקו רומי מקום שני באליפות הארץ בהאבקות. יורי זיוקוב מקום שלישי באליפות הארץ (עד גיל 20). במקום שני באליפות בינלאומית ברוסיה. ציפישב ניקולאי מקום שני באליפות הארץ בקדטים. ובשנה זו נסע עם נבחרת הארץ לאליפות עולם. יבגני קלימוב מקום שלישי באליפות הארץ בהאבקות. את המצטיינים ליווה המאמן אנדריי קורנך .

ענף הטריאתלון

רועי זוארץ מקום שלישי באליפות ישראל באילת. החל להשתתף בתחרויות בסבב האירופאי. את רועי ליווה ברוך קבלו , חבר הנהלת קבוצת הטריאתלון הפועל ספורט קלאב.

ענף האגרוף

אמין גנברוב זוכה מספר מדליות זהב בטורנירים ארציים. את אמין ליווה מאמן האגרוף אנדריי קונדרטייב.

אגף רווחה

מנהלת האגף: פרידה בן לולו

טלפון:08-6367891/2

פקס:08-6367888

 

האגף לשירותים חברתיים מבקש לספק מתן מענה לפרט, למשפחה ולקהילה לקידום רווחתם של תושבי העיר באשר הם, תוך התיחסות ייחודית למגוון הבעיות הנובעות מקשיים פיזיים, רגשיים, תפקודיים וחברתיים.

עבור לתוכן העמוד