עיריית אילת - עמוד הבית

המשרד להגנת הסביבה: חופי אילת נקיים מאוד.

בזכות פעילות העירייה לשמירה על חופי אילת לאורך המפרץ, קבע המשרד להגנת הסביבה, כי חופי אילת נקיים מאוד. המשרד להגנת הסביבה: חופי אילת נקיים מאוד פסח נקי ושמח עבר על העיר אילת
המשרד להגנת הסביבה: חופי אילת נקיים מאוד. (הגדל)

בזכות פעילות העירייה לשמירה על חופי אילת לאורך המפרץ, קבע המשרד להגנת הסביבה, כי חופי אילת נקיים מאוד. כך עלה במדד חוף נקי מחודשים ינואר עד מרץ השנה, במהלכם בוצעו 6 מדידות בחופים הלא מוכרזים. מגמה זו נשמרה גם בחופשת חג הפסח, במהלכה פקדו את אילת עשרות אלפי נופשים וזאת בזכות צוותים מתוגברים שהפעילה העירייה הן בניקיון והן בפיקוח ואכיפה וזאת לצד הסברה מאסיבית לאורך החופים וסיורים קבועים שקיימו, מידי בוקר היחידה האזורית לאיכות הסביבה וסיירת התיירות בעירייה. לחלק מהסיורים התלווה ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שציין בסיפוק את השקט וההנאה שליוו את הנופשים.

"משנה לשנה אנו עדים לשיפור ניכר במצב חופי אילת. ניכר שהפעילות המשותפת של כול הגורמים נושאת פרי" ציין אלי ורבורג, מנהל התחנה למניעת זיהום ים באילת מטעם המשרד להגנת הסביבה והוסיף: "יש לציין שגם ציבור הנופשים מתייחס למשאב הטבעי בהבנה ופעילויות החינוך באות כאן לידיי ביטוי".

כחלק מהפעולות לשמירה על חופי הים, הוגבלה כידוע הצבת האוהלים רק לאורך החוף הדרומי ומזרחית לחוף מפרץ השמש כולל ברצועת ערדג שהוכשרה לאחרונה. עוד הוצבו עשרות אשפתונים חדשים לאורך החופים המוכרזים, מיכלים למיחזור בקבוקי פלסטיק, תאי שירותים כימיים ועוקבי מים. כמו כן, עובה מלאי מאפרות הקונוס האישיות לבדלי סיגריות במתקנים שהציבה העירייה בשנה שעברה, בחופים הצפוניים המוכרזים לרחצה: קיסוסקי, ציון, פפאיה, ממן וחנניה.

גם השנה קיימה רשות הטבע והגנים בשיתוף העירייה את תחרות "האוהל הנקי", בה השתתפו 40 אוהלים מרכזיים, חמישה מהם זכו במנוי שנתי לאתרי רשות הטבע והגנים. בין הפרמטרים שנבדקו: קירבה לקו הגאות, הימצאות נקודת שטיפת כלים מסודרת, שימוש בכלים רב פעמיים, מתקן להבערת אש, איסוף בדלי סיגריות ועוד.

ראוי לציין, כי מספר רב של אוהלים וסביבתם היו נקיים למופת. עוד במהלך החג התבצע גם השנה, מבצע לאיסוף בדלי סיגריות בבקבוקי פלסטיק. כל בקבוק מלא זיכה את האוסף בחולצת "באילת הולכים על חוף נקי".

עוד ראוי לציין, כי סיירת תיירות של העירייה בשיתוף הפיקוח על הניקיון באגף שפ"ע דאגו שהחופים יהיו נקיים וזמינים לנופשים הודות להגבלת מתחמים לאוהלים. לצד פעולות הפיקוח והאכיפה, התקיימה פעילות הסברה לאורך החופים באמצעות היחידה האזורית לאיכות הסביבה ובשיתוף מתנדבים צעירים של המשמר האזרחי, במסגרתה חולקו כבכל שנה, שקיות חוף נקי לנופשים על ידי סיירת התיירות, היחידה הסביבתית ורשות הטבע והגנים.

 

באילת, הולכים על חוף נקי

עבור לתוכן העמוד