עיריית אילת - עמוד הבית

ותיקי אילת מספרים

12/02/2015

ותיקי אילת מספרים

בימים אלה הגיעה לסיומה תכנית ותיקים מספרים, המתקיימת מידי שנה לקראת יום אילת ונמשכת כשבועיים. במסגרת התכנית פגשו תלמידי כיתות ד' מכל בתי הספר, תושבי אילת ותיקים שסיפרו להם ממקור ראשון איך התנהלו החיים בשנותיה הראשונות של אילת. השנה שילבו כוחות עיריית אילת ו סיסמה לכל תלמיד והפיקו מיזם המשלב למידה חווייתית ומשמעותית, התכנית הורחבה ומתכונתה הקודמת שונתה.


התכנית כללה ארבעה שלבים
: בשלב א' הגיעו צוותים של ותיקי אילת אל בתי הספר (שניים לכל בית ספר) ונפגשו לשעה עם תלמידי כיתות ד', למפגש של סיפורים וחוויות אישיות מן העבר. בשלב ב' יצאו התלמידים עם הוריהם, אחר הצהריים לחידון מותאם סמארטפונים, למשחק גילוי בעזרת סריקת ברקודים. התלמידים נעזרו ברמזים המופיעים בסמארטפון שלהם ולפיהם נעו מתחנה לתחנה. שבוע ימים עמדו הברקודים בתחנות השונות לרשות התלמידים והוריהם. בכל תחנה הופיעו חמש חידות הקשורות לתחנה בה נמצאים התלמידים. הכיתה שהצליחה להלהיב את מספר התלמידים הגבוה ביותר ופתרה את מספר החידות הגבוה ביותר תזכה בפרס, יום כיף כיתתי במתקן
TOP 94 . שלב ג' של התכנית כלל יום סיור ממונע באילת בהדרכתו של בני גמליאלי . כל בית ספר שובץ ליום סיור שכלל איסוף התלמידים מבית הספר, תחנה ראשונה - בית הספר הראשון באילת, שם שמעו התלמידים סקירה היסטורית על ימיה הראשונים של אילת, חזו במצגת ונהנו ממופע של נשות החוויה האתנית שהדגימו בהומור מיוחד "איך חיו פעם באילת". משם יצאו התלמידים בנסיעה להכיר את צורות הבניה הייחודיות לאילת שנבנו בהתייחס לאקלים החם, ואיזה פתרונות יצירתיים נמצאו כדי לנסות להתגבר על הבעיה. הסיור שילב גם הליכה דרך מסלול הגבורה, "משואה לתקומה", ודרך מוסדות חשובים בעיר כיום ובעברה, והסתיים ברחבת אום רש-רש בהנפת הדגל, הקראת המברק ששלחו החטיבות המשחררות את אילת לממשלת ישראל ב ט' באדר תש"ט ובשירת התקווה. שלב ד' של התכנית המסכם את כל המכלול הוא השתתפות בחידון מסכם שנערך בכיתות המחשבים בבתי הספר. בית הספר שתלמידיו יענו נכון על מספר החידות הגבוה ביותר יזכה בגביע ובפרס נוסף. בימים הקרובים, יכריז אגף החינוך בעירייה על הזוכים.

 

כנסו לאתר סיסמה לכל תלמיד והתרשמו מכתבה נרחבת בנושא,

או כנסו לפורטל החינוך והתרשמו מתהליך העבודה

עבור לתוכן העמוד