עיריית אילת - עמוד הבית

חניכי מחנות העולים מסתערים

חניכי מחנות העולים מסתערים (הגדל)

חניכי מחנות העולים מסתערים

כחלק מפעילות מגוונת ואיכותית הכוללת מאות חוגים שמציעה רשת המתנ"סים, מרכזי נוער וארגוני נוער, פועלת זו השנה השנייה תנועת נוער ישנה חדשה, מחנות עולים, במסגרתה פעילים עד כה כ-70 בני נוער תלמידי כיתות ד'-ט' מאילת.

תנועת הנוער "מחנות העולים" היא תנועת נוער חלוצית, אשר הוקמה בשנת 1926 ע"י קבוצת תלמידים מהגימנסיה "הרצליה" בתל אביב. "מחנות העולים" הינה ביסודה תנועה של חניכים, המאמינה, כי יש לעודד ולחנך את החניכים להתמודד עם אתגרים בדמותם של יוזמה, לקיחת אחריות ומנהיגות לצד מפגש חברתי עקבי בקבוצת שווים חברתית. ערכי מגילת העצמאות, כבוד האדם והסביבה, שוויון, שיתוף, ואהבת הארץ מהווים רק חלק מרשימה ארוכה של תכנים מהותיים וערכיים, אותם פוגשים החניכים במהלך הפעילות התנועתית על גווניה השונים.

"המניע העיקרי היה למצוא עוד פעילות חלופית ערכית, חינוכית ומתמשכת לאורך שנים לילדים ונוער באילת בנוסף לבני עקיבא המיועדת לחינוך הממלכתי דתי ולצופים" ציין ד"ר דרורי גניאל שיזם את הבאת התנועה לעיר אילת שמפעילה 40 שלוחות תנועות בארץ כשהדרומית ביותר אז הייתה ביוטבתה. "נוער מועסק לא מעסיק" הדגיש ד"ר דרורי גניאל והוסיף: "אין דרך טובה יותר מתנועת נוער למיצוי הטוב שבילד ולהכשירו לבוגר אחראי בחברה".

בשנה שעברה החלה התנועה לפעול באילת, במטרה לאפשר לנוער בעיר אלטרנטיבה ערכית לשעות הפנאי וכן מקום למעורבות חברתית ולמנהיגות נוער. בשלב זה הפעילות נמצאת בתנופה ומיועדת לכיתות ד'-ט'. במסגרת הפעילות, נפגשים החניכים פעמיים בשבוע במבנה שיועד להם, סמוך ל"גן המשאלות", מאחורי בית ספר "אופיר". בין הפעילויות שחוו החניכים לאחרונה היה רגע שיא בתנועת "מחנות העולים" בו נפגשו קבוצות מכל רחבי הארץ. האירוע שהתקיים באנדרטת הנח"ל (ליד פרדס חנה) נקרא בפי חניכי התנועה "ה-24", סוף שבוע אטרקטיבי במיוחד שכלל פעילויות אתגריות של גיבוש ושיתוף פעולה קבוצתי לצד מפגש עם נוער מכל הארץ וחשיפה לפעילות של תנועת הנוער. באירוע השתתפו כ-350 חניכים מתוכם 30 ילדים מכיתה ח' ו-ט' מכלל בתי הספר התיכוניים בעיר, אשר חזרו עם חוויות מרגשות במיוחד. מדריכי התנועה דיווחו, כי חניכי הקבוצה האילתית הפגינו יכולות קבוצתיות מרשימות מאוד!

פעילות נוספת שהתקיימה לאחרונה ויועדה לתלמידי כיתות ה'-ו' הייתה פעילות "המרוץ למיליון" ברחבי העיר שכללה משימות מאתגרות ומהנות החל ממשימות חשיבה והיגיון ועד למשימות כח והתגברות על מכשולים. החניכים המלווים על ידי מדריכי התנועה נאלצו להפעיל את גלגלי השיניים של המוח, להוציא את היצירתיות שבהם ולפעול בשיתוף פעולה כדי לצלוח את השלבים השונים. "המשימות והאתגרים שעמדו בהם תוך גילוי חברות אמיצה וחוסן פיזי ונפשי עשו את אחר הצהריים הזה להיות מוצלח כל כך" ציין בסיפוק אמיר קציר, רכז התנועה באילת והוסיף: "אנשים וגופים מהקהילה באילת לקחו חלק בפעילות המאתגרת, שעיקרה הוא לאפשר זמן הנאה משותף לבני הנוער והוצאתם מהשגרה היומיומית של הישיבה מול הטלוויזיה והפייסבוק".

ועד לפעילות האתגרית הבאה ימשיכו החניכים להיפגש פעמיים בשבוע במחנה לפעילות חברתית ערכית, מגבשת, מועילה ובעיקר הנותנת מענה איכותי לשעות הפנאי של בני הנוער.

עבור לתוכן העמוד