עיריית אילת - עמוד הבית

אגף הספורט
דלג על אגף הספורט

אגף הספורט

אגף הספורט ואסל"ו בעיריית אילת. אחראי על מתן שירותי ספורט לתושבי העיר, תחזוקת מתקני הספורט ברחבי העיר וקיום אירועי ויעדי ספורט בעיר אילת. בנוסף מתקיימת פעילות ענפהלקידום אירועי הספורט הלאומיים והבינלאומיים המתקיימים בעיר.

 

אגף הספורט-

בניין העירייה הישן

טלפון: 08-6367572

 

אגף אסל"ו-

אגף אירועי ספורט

לאומיים ובינלאומיים

בניין העירייה הישן

טלפון: 08-6367567

  

החלו עבודות לבניית אולם ספורט

בשנת הלימודים הבאה (תשע"ג) ייהנו כ – 500 תלמידי בית הספר היסודי "צאלים" מאולם ספורט מודרני, שבנייתו החלה בימים אלה בשטח בית הספר
החלו עבודות לבניית אולם ספורט (הגדל)

האולם הרב תכליתי ייבנה על שטח של כ- 1,450 מ"ר, ויכלול: אולם כדורסל עם כ- 500 מקומות ישיבה, חדר כושר, שירותים ומלתחות. לאולם הספורט תהיה גישה הן מבית הספר והן גישה חיצונית המותאמת לנכים. המבנה שתוכנן על ידי האדריכל מוטי בודק עשוי מקונסטרוקציית פלדה בשילוב חומרים קלים. האולם דמוי הביצה הינו בעל קירוי כיפתי ממתכת בשילוב פתחי זכוכית. עלות העבודות: כ- 12 מיליון ₪ במימון ממשלתי ועירוני, בסיוע הטוטו ומפעל הפיס. האולם החדיש מתווסף ל- 3 אולמות ספורט רב תכליתיים מודרניים, שנבנו לאחרונה בבתי הספר "עציון גבר" והיובל" והיכל ספורט מפואר סמוך לבית הספר התיכון ע"ש בגין.

אולם הספורט תוכנן כך, שישמש את הקהילה מחוץ לשעות הלימודים. העיצוב האדריכלי המיוחד ישתלב עם שטח בית הספר וינצל את יתרת השטח באופן מרבי, כך שניתן יהיה להרחיב בעתיד את שטח בית הספר על פי התוכניות (תוספת כיתות).

מעבר לשימוש הייעודי של אולם הספורט מהווה המבנה מונומנט אומנותי. בעניין זה ציין מהנדס העיר – יוחאי אברני, כי המטרה הייתה לשבור את רצף אולמות הספורט שבוצעו תוך שימוש בתוכניות מדף שסופקו לעיר אילת על ידי החברה למשק וכלכלה ולייצר מבנה מונומנטלי שמתאים לאופייה של העיר אילת.

ראוי לציין, כי גם גני הילדים ברחבי העיר נבנו בסטנדרטים של החברה למשק וכלכלה, על פי מוצרי מדף שהיו קיימים בזמנו, בבנייה מתועשת וסטנדרטית. בשונה מהם, נבנו גני הילדים החדשים ברובע 10 בהתאם לתכנון מוקדם.

המבנה הכולל שני גני ילדים תוכנן על ידי עיריית אילת באמצעות אדריכל חיצוני. התכנון נעשה על פי תנאי השטח ולכן התוצאה היא גן רחב ידיים עם חצר ידידותית, רחבה, נעימה ושימושית.

הפרויקטים של בינוי מוסדות ציבור מתוכננים, כאמור על ידי אגף התכנון במנהל הנדסה בעירייה. מרגע סיום הליך התכנון, יוצא הפרויקט למכרז ולביצוע, בניהול וליווי המחלקה להנדסה אזרחית בעירייה וזאת עד למסירתו.

עבור לתוכן העמוד