בר עליון
דלג על בר עליון

מנהלת שכונות ותיקות

מנהל האגף: נחום סרי
מזכירה: אורלי חדידה

כתובת: סמטת עופרים 9 קומה ב' (בבניין המכון להתפתחות הילד)

טלפון: 08-6367520
פקס: 08-6367518
קבלת קהל: א'-ה', בין השעות 08:30-13:00

 


מינהלת השכונות אחראית לקידום ופיתוח יחסי הגומלין בין התושב לעירייה, העלאת רמת מודעות המערכת העירונית לצרכים הפיזיים והחברתיים של תושבי השכונות השונות, ייזום תוכניות ואירועים קהילתיים.

מטרת המינהלת היא ליצור את האיזון המתאים בין הטיפול בשכונות השונות תוך מתן דגש על טיפול בבעיות שניתן לפתור בטווח הקצר, לעומת בעיות הניתנות לטיפול בטווח הארוך כמו תחומי תשתיות ומבנים ציבוריים, התלויים בתקצוב עירוני ובתוכנית המתאר והמסגרת, ולאפשר לתושבי רובע עירוני או יישוב קהילתי, דרגות שונות של אוטונומיה קהילתית-חברתית במסגרת העירייה.

המינהלת אחראית על ניהול כולל של קשרי הקהילה עם שכונות העיר הוותיקות, ייזום תהליכי שיתוף תושבים וועדי שכונה פעילים. ביצוע מדיניות ראש העיר, מעקב ותיאום פעילות בין המחלקות השונות לצורך מתן מענה הולם לנציגי השכונות.

ניהול פרויקט "התחדשות עירונית" במסלולי פינוי – בינוי / עיבוי, מיפוי ואיתור מתחמים ואחריות על מנהלי פרויקטים בשכונות. איתור מקורות תקציביים, ניהול יוזמות ופרויקטים מול משרדי ממשלה רלוונטיים, הובלת פיתוח צוותים ופיקוח על צוותי עבודה בשטח.
 
 
 
  

פרויקט פינוי בינוי

מה זה פינוי בינוי? מי הגורמים המעורבים? מי יוזם את התהליך? מהם השלבים בתהליך? כמה זמן נמשך התהליך? מהי המעורבות של בעל דירה במתחם של פינוי בינוי? האם ניתן לפנות ללא הסכמת כל בעלי הדירות ומהו חוק "הדייר הסרבן”? מהם התנאים להצלחת הפרויקט? כל מה שרציתם לדעת על פרויקט פינוי בינוי...
פרויקט פינוי בינוי

תרבות הדיור

האגודה לתרבות הדיור מקדמת את המודעות ודרכי פעולה לשמירה על הרכוש המשותף וטיפוח החיים בבית המשותף. האגודה מפעילה מערך הדרכה וניהול תקין של ענייני הבית המשותף ליצירת מערכת שכנות נאותה.
תרבות הדיור
עבור לתוכן העמוד