עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

קונסול צרפת ביקרה באילת

2/05/2021
קונסול צרפת וראש עיריית אילת (הגדל)

קונסול צרפת ביקרה באילת

קונסול צרפת– פלורנס מאיול-דיפון ביקרה בשבוע שעבר (ג') באילת ביחד עם קונסול הכבוד באילת לשעבר –אבי ברנס. במהלך הביקור, נפגשה הקונסול עם ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ושמעה ממנו על כיווני ההתפתחות של העיר אילת, על הקשר עם העיר התאומה אנטיב, על הקהילה הצרפתית שחיה בעיר ועל שיתופי פעולה הקיימים בין אילת לצרפת בתחומי תיירות, תרבות וחינוך.  

 

בפגישה בה השתתפו גם מי ששימש כקונסול הכבוד של צרפת באילת – אבי ברנס, רכזת קליטת עליה– נורה ביטון ורכזת קשרי החוץ- אנה ליסון עדכן ראש העירייה את קונסול צרפת בישראל בדבר מאפייניה של העיר אילת, ייחודיותה ועל הפרויקטים הגדולים שנמצאים בביצוע. ראש העירייה סיפר על הקשר ההדוק של העיר אילת עם צרפת, העיר התאומה אנטיב והקהילה הצפרתית בעיר אילת. "קיימת תשתית טובה ביחסים שלנו עם צרפת והעיר אנטיב במיוחד, אני רוצה להעמיק ולחזק את הקשרים בעיקר בתחומי התרבות והחינוך ואיתם יתפתחו שאר הדברים" ציין ראש העיר. קונסול צרפת אישרה את הדברים וציינה "ההצלחה של הקשר בין אנטיב לאילת קשורה מאוד לקשר שנוצר בין ראשי הערים וזה בהחלט מבורך", לדבריה הם מעודכנים ושמחים על הקשר. שיתופי הפעולה עם העיר התאומה אנטיב שבצרפת הנמשכים כבר מעל 30 שנים כולל חילופי נוער בתחומי הספורט, השתתפות אמנים הדדית בפסטיבלי הג'אז בשתי הערים ועוד. בעניין זה הדגיש, כאמור ראש העירייה את החשיבות בהמשך טיפוח היחסים בכל התחומים וביקש לקדם אירוע תרבותי תיירותי בסגנון צרפתי והוחלט על קידום אירוע כזה בשנה הבאה בסמוך ליום נפילת הבסטיליה. הקונסול ציינה שהם יסייעו לקידום האירוע ושיתופי פעולה תרבותיים נוספים. עוד במסגרת שיתופי הפעולה בשנה שעברה ממש לפני פרוץ מגפת הקורונה, הגיע לאילת שף מפורסם מהעיר אנטיב שערך סדנאות לשפים בעיר וסייר במסעדות השונות. בנוסף, בשנת 2018 נחתם הסכם הבנות (MOU) לשיתוף פעולה עם העיר הצרפתית ניס, במסגרתו מתקיימים חילופי ידע ומשלחות בנושאי "עיר חכמה" וכן פועל זו השנה השנייה פרויקט חדשנות בני נוער, בניהול האב אילת, במסגרתו כ 10 בני נוער משתי הערים נפגשים (וירטואלית) פעם בחודש ועובדים יחד על מיזם טכנולוגי משותף לשתי הערים.

 

עוד באותו מפגש הועלו האתגרים איתם מתמודדת הקהילה הצרפתית בעיר לצד הטיפול בהליכים הבירוקרטיים מול השגרירות. הקונסול בירכה את נורה ביטון – רכזת קליטת העלייה בעיריית אילת על הטיפול המסור בכל הפניות והסיוע לאזרחי צרפת המתגוררים בעיר אילת. קהילת צרפת באילת המונה כ 2,500 תושבים, רוב עולי צרפת הגיעו לעיר לאחר שביקרו בה כתיירים והתאהבו או שחיפשו את השלווה לאחר פרק חיים הומה בעיר גדולה כמו פריז. בקרב העולים הצעירים, ההסתגלות קלה יותר, הן מבחינה קהילתית והן שפתית. רובם למדו אולפן ומדברים עברית. לעומתם המבוגרים יותר נוטים להיפגש בחוג מכרים דוברי צרפתית בלבד. ילדי העולים מקבלים מהרשות סיוע ותמיכה בנוסף לשעות להם הם זכאים ממשרד החינוך, במרכזי למידה המתגברים אותם בלימוד, הכנת שיעורי בית, הכנה למבחנים וכו'.

 

בתום המפגש הקונסול בירכה את ראש העיר על האירוח ועל הסקירה וציינה, כי היחסים בין אילת וצרפת ממש טובים וקיים פוטנציאל גדול להידוק היחסים ושיתופי הפעולה זאת בשל נקודות השקה דומות בין המדינות וגם משום שבעיר אילת קיימת קהילה צרפתית גדולה ומשמעותית.  בסיום הפגישה העניק ראש העירייה לקונסול תשורות והזמין אותה לסייר בעיר וליהנות מהמסעדות, האטרקציות וממזג האוויר הנפלא.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד